İçişleri Bakanlığı’ndan yeni genelge! Şampiyonluk kutlamalarına izin verilmeyecek-haberi

Spor Toto Süper Lig’de nihayet hafta müsabakaları bu akşam oynanacak. mücadele sonuçları, bu sezonun şampiyonunu belirleyecek.

TAM KAPANMA SÜRECİ HATIRLATILDI

Heyecanlı bekleyiş sürerken İçişleri Bakanlığı ise tertemiz tek genelge yayınlayarak, valiliklerden İhtiyaç duyulan tedbirlerin alınmasını istedi. TRT Haber‘de bulunan habere göre genelgede asayiş ve tam kapanma zamani kaidelerine dikkat çekildi. Valiliklerden maçların oynanacağı statlara futbol federasyonunca için sayı civarindan seyirci ve görevli alınması istendi. Ayrı olarak şampiyonluk kutlamalarında kalabalıkların cadde, yol ve meydanlarda toplanmasına destur verilmeyecek.

BAKAN asil SİNYALİ VERMİŞTİ

Öte yandan, İçişleri Bakanı Süleyman asil da Ankara’da Güvenlik ve aciliyetli vaziyetler Koordinasyon Merkezi’nde Ramazan bayramı önlemlerine ait yaptığı medya toplantısında mevzu hakkinda açıklamalarda bulunmuştu.

Soylu, İstanbul güvenlik Müdürü yengi Aktaş ile canlı bağlantıda Süper Lig’de oynanacak şampiyonluk maçlarına ait de ikazlarda bulunmuş ve cumartesi bugünü oynanacak maçların derhal peşinden şampiyonun belli olacağını anımsatmıştı. Cumartesi bugünü amaciyla İstanbul’da tek diplomasiye gereksinim olduğunu laf eden Soylu, şunları kaydetmişti:

“Şampiyonluk kutlamaları sokağa taşarsa… Sağ olsun hemide Giresunlular ayni vakitte da Adanalılar kutlamaları minimum ölçekte yaptılar. Sokakta görüntüler oldu ama her tarafa dağılmış tek görsel olmadı. hemide takim yöneticileri ayni vakitte da valililerimiz bu konuyla alakali çağrıda bulundular. İstanbul’da da kutlamaların tam kapanma döneminden ardindan yapılması hususunda tek diplomatik müzakere metodu hemide size ayni vakitte da valimize iş düşüyor. bunun için değin tek önlem almak lazım geldiğini düşünüyorum. eğer bu konuyla alakali İstanbul tek ilke kararı üretirse, hep birlikte oturup çağrıda bulunursa zannediyorum ki tam kapanma dönemine tek halel gelmeden, tam kapanma döneminin derhal akabinde bunlar yapılabilir. böylelikle Türkiye’de misal tek devinim yeteneği olur düşüncesindeyiz.”

VALİLİK KAPATILACAK YOLLARI DUYURDU

İstanbul Valiliği de Şehirde bu erken Galatasaray-Yeni Malatyaspor arasında oynanacak Süper Lig futbol müsabakası dolayısıyla 17.30’dan bu yana trafiğe kapatılacak yolları ve ek güzergahları duyurdu. Valilikten yapılan izaha göre, “TEM şimal taraf yoldan Cendere Caddesi’ne bağlantı yolu, Kağıthane’den gelip Azerbaycan Caddesi’nden yazi Oktay Caddesi’ne bağlanıp tem kuzeye bağlantı yolu yazi Oktay Caddesi iki yönlü olarak hemide Kağıthane’den TEM’e bağlantı yolu ayni vakitte da tem şimal taraf yoldan Vadi İstanbul’a bağlantı yolu, Kemerburgaz’dan gelip Azerbaycan Caddesi’nden Vadi İstanbul köprüsünden yazi Oktay Caddesi’ni takiben tem kuzeye bağlantı yolu” trafik akışına kapatılacak.

Alternatif yollar ise tem şimal yollar Hasdal bağlantı yolu ve Büyükdere Caddesi Maslak Ayazağa Caddesi Ayazağa Cendere Caddesi Azerbaycan Caddesi olarak belirlendi.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir