İbrahim Kalın’ın şarkısında imzası bulunan Erkan Oğur, linçlerden sonra ilk kez konuştu-haberi

Erkan Oğur, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın‘ın geçtiğimiz vakit yayınladığı “Hiç Oldum” adli şarkısının düzenlemesini üstlendiği amaciyla yasamsal medyada bazı kullanıcılar tarafından eleştirilmiş kimileri tarafından ise destek görmüştü.

“BENİM İÇİN STÜDYO İŞİNDEN ÖTE BİR ŞEY DEĞİLDİ”

Sanatçı, gelen tepkilerin derhal peşinden Independent Türkçe’den Ali Kemal Erdem’e verdiği röportajda, “Ben Yalnızca müzikle alakalı tek yaklaşımla ve İbrahim Kalın’ı bağlama seven, milletçe müziğiyle alakalı birisi diye hissettiğim amaciyla ani çok müzisyen arkadaşın ricası üstüne kopuzumla eşlik ettim. düzen etme yapmadım. Onu yanlış yazıyorlar veyahut yapımcı mı bunun benzeri yazmış bilemiyorum. Öylesine tek stüdyo işiydi, benim amaciyla ondan diger tek şey değildi” dedi.

Erkan Oğur, verdiği röportajda İbrahim Kalın ile çalışma önerinini “Benim amaciyla bağlama çalıp milletçe müziği seven İbrahim’siniz. elbette çalarım” diyerek onay ettiğini belirtti.

“SARAY’IN VERDİĞİ ÖDÜLÜ onay ETMEMİŞTİM”

“Çalışmaya katıldığınız amaciyla tek eleştiri bekliyor muydunuz?” Sualini ise şöyle yanıtladı:

“İçimin tek köşesi cız etmişti, benim ne işim var diye. Belki benim de hatam olmuş olabilir, bunun benzeri tek şeyi onay etmek. bendeniz Yalnızca müzik tarafına baktığım amaciyla çalmakta Bir hayli mesele görmedim. İnsanlar başka taraflara çektiler. Beni tanımadıkları için. bendeniz bugünkü iktidarı, hükümeti politikaları hasebiyle tasvip eden biri değilim. Benim Saray ve kendisinin menfaati amaciyla müzik yapan birisi olduğumu ifade edenler oldu. Tersine Saray’ın verdiği armağanı onay etmemiştim. Cumhurbaşkanı Müzik Ödülü’nü onay etmemiştim.”

“İBRAHİM KALIN’IN KONUMUYLA ALAKAM YOK”

Erkan Oğur, gelen tepkilerden ardindan İbrahim Kalın’ın çok üzüldüğünü belirten iletiler aldığını söyledi. Kalın’ın müzik yorumu ile alakalı ise şunları söyledi:

“Güzel, tok tek sesi var. Bağlamasını iyi çalıyor, deyişler söylüyor. milletçe müziğini seven birisi olduğunu sezdiğim amaciyla bu işe eşliği onay ettim. Sanırım bu benim hatam idi. Hatasız tek insan gösterin. Yoksa konumuyla, yaptığı işlerle, bulunduğu pozisyonla alakam yok. Elinde bağlamayla yürüyen ve milletçe müziğini seven biri benim için. bendeniz siyasetçi değilim. Müziğim politika üstüdür. kendisinin felsefesini içerir. O da ses ve sükut oluşmaktadır. Şu vakit ses bölümündeyim. Bu demek değil ki bendeniz apolitik birisiyim. Devrimci tek tarafım var. Tırnaklarımızla buraya geldik.”

Yayım tarihi
Magazin olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir