İBB’nin kurban bağışı kampanyasına büyük ilgi! Bağış miktarı 10 günde 7 milyon lirayı aştı-haberi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağlı İstanbul Vakfı’nın 2020 seneninde düzen ettiği kurban bağışı kampanyası ile takriben 12 milyon liralık bağış toplanmıştı. Bu bağış ile 132 bin 50 aileye tek kilogramlık konserveler seklinde kurban eti dağıtılmıştı. İstanbul Vakfı bu sene da hayırseverler ile gereksinim sahiplerini buluşturmak üzere “kurban bağışı kampanyası” editlemek amaciyla 27 Nisan’da İstanbul Valiliği’ne destur başvurusu yapmış ama destur çıkmamıştı. İstanbul Valiliği 25 Haziran 2021 tarihindeki yazısı ile yardım toplama kampanyası müracaat isteginin ahenk gösteren bulunmadığını bildirmişti.

İMAMOĞLU’NUN TEPKİSİ GERİ hamle ATTIRDI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu iki Temmuz bugünü erken saat 07.00’da yasamsal medya hesabından tek video paylaşarak kararı kamuoyuna duyurmuş ve yasamsal medyada reaksiyon gösterilmişti. Tepkiler üstüne İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler genel Müdürlüğü kampanyaya destur verildiğini açıklamıştı. Bakanlığın desturu üstüne İstanbul Valiliği de vakfın başvurusuna onay verdi. iki Temmuz bugünü https://bagis.istanbulvakfi.istanbul/ adresi üzerinden bağış toplanmaya başlandı.

10 GÜNDE 7 MİLYON LİRAYI GEÇTİ

İmamoğlu’nun “İstanbul’da 300 bin Haneye hiç et girmiyor…Hem ibadetimizi adina getirmek ayni vakitte da dayanışmayı büyütmek amaciyla kurban bağışlarını İstanbul Vakfı’na yapalım. Bağışlarınızın gereksinim sahiplerine en emniyetli şekilde ulaştırılacağından emin olun” diyerek bağış çağrısı yaptığı kampanyaya hayırseverler yoğun alaka gösterdi. Sözcü’de bulunan habere göre, 13 Temmuz bugünü itibariyle tek araya toplanan bağış 7 milyon lirayı geçti. 10 gün içinde dört bin 47 pay Başka bir deyişle 7 milyon 82 bin liralık kurban bağışı yapılmış oldu. Vekalet olarak verilen pay ücreti bin 750 TL. tek hisseden elde edilen 15 konservenin 14 adedi gereksinim sahiplerine, tek adedi arzu ederse bağışçısına ulaştırılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir