İBB’den tarihi hipodrom sitemi-haberi

İBB genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, TRT Belgesel’in resmi yasamsal medya hesabından yapılan hatri sayilir büyüklükte Hipodrom paylaşımında kullanılan ifadelere reaksiyon gösterdi.

TRT Belgesel’in, “1700 sene evvel İstanbul’da inşa edilen ve ama bu erken hiçbir iz bırakmadan tarihin Suskun uykusuna dalan en görkemli mega yapılardan tek tanesini inceliyoruz” paylaşımına reaksiyon gösteren Polat, “Sevgili TRT dünyanın en kıymetli turistik ve arkeolojik yapılarından hatri sayilir büyüklükte Hipodrom hiçbir iz bırakmadan tarihin Suskun uykusuna dalmadı. resimde gördüğünüz benzeri bütün dahil bölümü ayakta ve tek kaç ayda tek içinden vaziyetini denetim ediyoruz. emredin tek vakit sizi içinde gezdirelim” yanıtı verdi.

image small

“MALİYE HAZİNESİNE YAPTIĞIMIZ BAŞVURU iki YILDIR CEVAPSIZ BEKLİYOR”

Açıklamalarının devamında Polat, “İstanbul amaciyla hazine değerinde, milyonlarca ziyaretçi alabilecek Hipodromu, İBB olarak restore edip turizme kazandırmak amaciyla mülk sahibi Maliye Hazinesine yaptığımız müracaat iki senedir cevapsız bekliyor” dedi.

“UMARIM ÇABAMIZ BÖYLECE cevap BULUR”

Polat, şöyle konuştu:

“Hipodrom benzeri hatri sayilir büyüklükte tek değerimizin hiç bilinmemesi ne acı, dünyanın gözbebeği olacak tek hazine değerinde oysa. Umuyorum yayınınız halkoyu farkındalığını arttırır. İBB olarak verdiğimiz kurtarma ve şehrin kültürüne ekonomisine kazandırma çabamız böylelikle tek cevap bulur.

“FERYADIMIZI DUYMAYANLARA SİTEMİMDİR”

Dünyanın hangi ülkesinde olsaydı bunun benzeri yok hükmünde tutulur, değersiz tek mezbeleliğe dönerdi bilmiyorum. Biz memleket olarak İstanbul’un ne hatri sayilir büyüklükte tek hazine olduğunu ne vakit anlayacağız acaba! Bu da feryadımızı duymayanlara, cevaba dahi kıymet bulamayanlara içten sitemimdir.

“CEVAPLANMASINI BEKLİYORUZ”

İBB olarak Hipodromu restore etmemiz, yok olmaktan kurtarmamız, tekrar İstanbul’a ve dünyaya sunmamız amaciyla Maliye Hazinesi’ne yaptığımız kiralama, tahsis, restorasyon karşılığı kullanma benzeri taleplerimizin hangi koşul ahenk gösteren görülüyorsa o şekilde cevaplanmasını bekliyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.