Hindistan’ın Ganj Nehri kıyısına 71 cansız beden vurdu-haberi

Hindistan’ın Bihar eyaleti yetkilileri, Ganj Nehri‘nde Bir gün evvel gece bulunan 71 cansız bedenin eyaletteki sağlık görevlilerince incelendiğini ama vefat nedenlerinin Daha belirlenemediği ifade etti.

Kovid-19 salgınının tesiri altındaki ülkede, yasamsal medyaya yansıyan nehirde yüzen cansız bedenlerin görüntüleri tepkilere yollar açtı.

CESETLERİN NEREDEN GELDİĞİ ARAŞTIRILIYOR

Bugün, Uttar Pradeş kentine bağlı Ghazipur mevkisinde de yüzen cesetlerin bulunduğu bildirildi. Ganj Nehri’nde bulunan cesetlerin Kovid-19’dan hayatını kaybedenlere ait olduğu argüman edildi. görevliler cesetlerin nereden geldiğinin araştırıldığını belirtti.

ÖLÜLERİ ‘SUYA GÖMÜYORLAR’

Öte istikametten Ghazipur sakinlerinden Surinder adli tek vatandaş, köylülerin ölülerini yakmaya yetecek civarindan odunu olmadığını, bu sebeple ölülerini “suya gömdüklerini” söyledi.

SALGININ YENİ ortada ÜSSÜ

Hindistan’ın salgından en çok etkilenen eyaletlerinden Uttar Pradeş’te bugüne civarindan tek milyon 524 bin 767 olay ve virüse bağlı 15 bin 742 vefat kaydedilirken Bihar eyaletinde 601 bin 650 Kovid-19 vakası ve üç bin 357 vefat bildirildi. hayat genelinde en çok Kovid-19 vakasının görüldüğü 2. ve virüs kaynaklı en çok ölümün kaydedildiği üçüncü memleket konumundaki Hindistan’da salgının başından bu yana 23 milyon 233 bin 269 vakanın görüldü, 252 bin 824 kişi hayatını kaybetti.

Kaynak: Anadolu ajansı / Şeyma Uzundere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir