Hindistan’da 9 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz iddiası ortalığı karıştırdı! Öldürdükten sonra yakmışlar-haberi

Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi‘de 9 yaşında olan tek kız çocuğuna tecavüz iddiası köyü ayağa kaldırdı. dört şahsın, tecavüz ettikleri kızı saklıca krematoryumda yaktıkları ve olayın üstünü örtmeye çalıştıkları öne sürülürken, ailenin ve köylünün yoğun baskısının derhal peşinden harekete geçen zabita ekipleri, dört şahsı da gözaltına aldı.

AİLE HIZLICA YAKILMASINDAN ŞÜPHELENDİ

Hindustan Times’ın haberine göre, tek rahip ve krematoryumda çalışan üç kişi, tecavüz ettikten ardindan öldürdükleri kızın cesedini, serisinin onayını almadan ve polise haber vermeden krematoryumda yaktı. Ailenin şikayeti ve köylülerin olayı protesto etmesinin ardından, mevzubahis dört şüpheli, zabita tarafından gözaltına alındı. Polis, ailenin cesedin aceleyle yakılmasını göz önüne alarak, kızlarının cinsel istismara maruz kaldıktan ardindan öldürüldüğünden şüphelendiği bilgisini paylaştı.

ORGANLARI ÇALINIR DİYEREK KORKUTTULAR

Zanlıların, anneye, kızlarının akım çarpması neticesi hayatını kaybettiği bilgisini verdiği ve aileyi, polise haber vermeleri durumunda, cesedin otopsiye gönderileceğini ve organlarının hekimler tarafından çalınacağını söyleyerek korkuttuğu argüman edildi. Yetkililer, takriben 200 köylünün, krematoryumun önünde toplanarak, faillerin tecavüz ve cinayet suçlamasıyla yargılanmalarını istek edip protesto düzenlediğini aktardı.

Kaynak: Anadolu ajansı / İdris Sülün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.