Hikmet Karaman: Galatasaray ve Giresunspor maçı çok önemli-haberi

Ligin 5’inci haftasında Atakaş Hatayspor’a 2-1’lık sonuçla yenik var olan Yukatel Kayserispor ligin 6’ıncı haftasında konuk edeceği Galatasaray maçının hazırlıklarına başladı. Hatayspor maçına evvel 11’de çıkan sporcular düz koşu ve ısınma çalışması yaptı. başka futbolcular teknik patron Hikmet Karaman idareninde kondisyon çalışması ve çift kati duvar mücadele yaptı.

Antrenman döneminden evvel İzah yapan Hikmet Karaman, “Gelişmekte var olan tek takımız. Takım oluşturmada belki geç geleceğiz ama tek takım eksiklerimiz var. Bunlar, Hatayspor maçının mağlubiyet bahanesi değil. Çünkü biz Yalnızca Hatayspor ile oynamıyoruz. Hatayspor’dan ardindan Galatasaray mücadelesi var. dahada ardindan da GZT Giresunspor ve Trabzonspor ile karşılaşacağız. Başka bir deyişle burada tek satranç var. Oyuncuları ona göre kullanmamız gerekiyor” diye konuştu.

“GALATASARAY VE GİRESUNSPOR MAÇLARI ÇOK ÖNEMLİ”

Galatasaray ve sonrasında oynayacakları Giresunspor maçlarına değinen Karaman, “Önemli oyuncularımız var. ismini vermeyeceğim, tek oyuncumuz var, çok tempoda oynadığı mücadeleden ardindan 3-4 vakit antrenmana çıkamıyor. Bir takım oyuncu gruplarında bunu yaşıyoruz. Çok titiz devinim etmeye çalışıyoruz. hemide onları sıhhatli tutup ayni vakitte da tek sonraki maça hazır tutmaya çalışıyoruz. Hatayspor maçını tek vakit evvel unutmamız gerekiyor. Analizden çıktık. Neleri değiştireceğimizi tartıştık. Galatasaray ve Giresunspor mücadelesi çok önemli. Bu iki mücadeleden alacağımız dört veyahut 6 nokta bize çok şey getirir. Bu amaç doğrultusunda çalışmalara başladık” diye konuştu.

DHA

  • Süper Lig

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir