Hiç utanmaları da yok! Mescid-i Aksa’dan alevler yükseldi, fanatik Yahudiler o anları sevinç çığlıklarıyla izledi-haberi

İsrail polisi, işgal altındaki doğu Kudüs’ün Daha önceki Şehir kisminda bulunan Mescid-i Aksa‘daki cemaate akşam namazından ardindan tek sefer dahada hücum gerçekleştirildi.

İSRAİL POLİSİ CEMAATE SALDIRDI

Saldırısı esnasında yaşananları aktaran Kudüs İslami Vakıflar İdaresi medya Sözcüsü Firas Dibs, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail polisinin Harem-i Şerif cemaatine saldırıya geçtiğini belirtti. Dibs, Filistinli gençler ile İsrail polisi arasında Mescid-i Aksa’nın cenup batısındaki El-Meğaribe (Faslılar) Kapısı önünde münakaşa ve sürtüşme yaşandığına dikkati çekerek, polisin ses bombaları ve plastik mermilerle müdahale ettiğini vurguladı.

ÇIKAN YANGINI KUTLAMA YAPARAK İZLEDİLER

İsrail polisinin saldırısı esnasında yangın çıktığını ve Harem-i Şerif’teki tek ağaca sıçradığını belirten Dibs, Mescid-i Aksa itfaiyesinin müdahalesiyle yangının söndürüldüğünü kaydetti. Fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa’nın Burak (Ağlama) Duvarı kisminda etkinlikler yaptığını belirten Dibs, İsrail polisinin saldırısının kısa sürdüğünü ve şu anda gergin tek bekleyişin hakim olduğunu kaydetti.

DOĞU KUDÜS’TE YAŞANANLAR

İşgal altındaki doğu Kudüs, Şeyh operatör Mahallesi’nde yaşayan Filistinlilere mecburi göç tehdidi hasebiyle gergin günlere oyun alani/sahne oluyor. İsrail polisinin Mescid-i Aksa’daki saldırıları da mukaddes Şehirdeki gerilimi tırmandırıyor. İsrail polisi, 7 Mayıs’ta yatsı namazı esnasında Mescid-i Aksa’yı basarak, cemaate plastik Mermi ve ses bombalarıyla müdahale etmişti. alanda tansiyonu artıran saldırıda, 205 Filistinli yaralanmıştı. İsrail polisi, bu erken da fanatik Yahudilerin baskınını engellemek amaciyla Mescid-i Aksa’da nöbet tutan Filistinlilere göz yaşartıcı gaz, plastik Mermi ve ses bombalarıyla saldırmış, olayda çok sayıda kişi yaralanmıştı. Mescid-i Aksa Çevrenindeki saldırıların derhal peşinden Hamas’ın İsrail’e roketlerle hücum düzenlemesine İsrail harp uçaklarıyla karşılık vermiş ve 9’u bebek 24 sivil hayatını kaybetmişti.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Yayım tarihi
Güncel olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir