Hiç gitmediği İstanbul’dan trafik cezası yedi asıl şoku mahkemeden gelen yanıtla yaşadı-haberi

Gaziantep’te, yaşayan acayip Çelebi‘nin başına isimi benzeri acayip tek olay geldi. Hayatında hiç gitmediği Yalnızca sıra ve filmlerde gördüğü İstanbul‘dan yerine gelen trafik cezasıyla şok yaşadı. Çelebi, 2. sulh karar Mahkemesi’ne ise tanıdığı tek avukatın yardımıyla itiraz başvurusu yaptı.

ASIL ŞOKU MAHKEMEDEN GELEN RET YANITIYLA YAŞADI

Geçimini üç tekerli el arabası ile çöplerden hurda ve kağıt toplayarak sağlayan acayip Çelebi, başından geçenleri şaşkınlık içinde anlattı. Üç tekerli el arabasından başka aracı olmadığını belirten Çelebi, 34 TB 2359 plakalı tek nakliye aracına al ışıkta geçtiği iddiasıyla İstanbul’da karar yediğini ve karar makbuzun ise kendisinin yerine düzenlediğini söyledi. İstanbul’a hiç gitmediğini ve hiç aracının da olmadığını söyleyen Çelebi, asıl şoku ise mahkemeden gelen ret cevabıyla yaşadığını kaydetti.

“CEBİMDE 15 LİRA kazanç VAR”

Çelebi, “Ben hayatımda İstanbul’u görmedim bendeniz el arabası ile hurda topluyorum eğer benim el arabam oraya gitmişse tek şey demiyorum ama nasıl oluyor da bu karar benim üstüme geliyor. Benim ehliyetim var ama hayatımda hiç İstanbul’u görmedim Yalnızca televizyonda gördüm. bendeniz bunu İstanbul 2. barış karar Hakimliğine gönderdim onlarda bana art göndermiş onaylayarak. Üç tekerli arabam var Gaziantep’ten hiç dışarı çıkmadım ayağımdaki ayakkabı, üstümdeki mont hepsini çöpten aldım giyiyorum cebimde param 15 Lira bu parayla mı gideceğim ben” dedi.

Cezayı ödemek amaciyla çöpten hurda toplamaya süre gelen Garip, çöp konteynerine atılan Türk bayrağını çıkartarak öpüp cebine koyarak işine ayni ritimde devam etti.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / FARUK POLAT

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir