HDP’li Garo Paylan hakkında suç duyurusu-haberi

HDP mebus Garo Paylan, 22 Nisan 2022 tarihinde sözde ‘Ermeni soykırımının tanınmasına’ değin ülkemiz hatri sayilir büyüklükte millet Meclisi’ne kanun önerisi sunmuş, kanun önerisi ise TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ dahil tüzüğüne ters olduğu gerekçesiyle art iade edilmişti. tekrar Refah Partisi genel ortada Koordinatörü Av. İbrahim Gök, HDP’li Paylan’ın kanun önerisi ile alakalı hatali ilaninda bulundu.

“BU TEKLİFLE ANAYASAYI YOK SAYMIŞTIR”

Konuya ait haklar bürosunda İzah yapan avukat İbrahim Gök, Paylan’ın sunduğu kanun teklifiyle T.C. Anayasasını alenen yok saydığını belirtti. Gök, şöyle konuştu:

* Bu milletvekilinin 24 Nisan 2022 tarihinde gerçekleştirdiği bu müracaatın neden Anayasada neden Türk karar Yasasındaki yasal huşuları ihlal ettiği tek milletvekiline yakışmayacak tavır ve eylem içinde olduğunu net olarak dile getirmek lazım.

* Anayasamızın 3. maddesi devletin bütünlüğünü ihtiva eden ve bununla birlikte 14. maddesinin esas dogruluk ve hürriyetlerini kötüye kullanılmaması gerektiği vaziyeti ve en ehemmiyetlisi mebus andından 81. maddede bulunan özellikle ülkenin bütünlüğüyle birlikte birlik ve beraberliği amaciyla çalışacağına yemin içmiş tek milletvekilinin böylesi tek müracaat yapmış olmasını hafızalarımızda netleştiremiyoruz.

* Şunu açıkça dile getirmek lazım bugüne civarindan tavır ve eylemleriyle bu ülkeye hainlik eden bu ülkenin aleyhine çalışan bu milletvekilinin ve onun yandaşlarının bundan ardindan bu milleti bu şekliyle Suskun tek halde görmemeleri yerine bu müracaatımızı başta kendim yerine olmak üzere bu millet yerine yapmış bulunmaktayız.

Yeniden Refah Partisi genel ortada Koordinatörü Av. İbrahim Gök.

“PARTİSİNDEN İHRAÇ EDİLMELİ”

Paylan’ın partisinden ihraç edilmesi gerektiğini belirten Gök, sözlerini şöyle sürdürdü:

* Böylesi tek eylem içinde bulunan bu milletvekilinin kendisinin partisi tarafından özellikle Kürtlere hainlik ettiği gerekçesiyle partisinden ihraç edilme yerine tek şekilde disipline derhal sevk edilmesi gerektiğini bekliyor ve umuyoruz.

* En ehemmiyetlisi ülkemiz hatri sayilir büyüklükte millet Meclisinin böylesi vatan haini tek şahsın kendisinin içerisinde yasal faaliyetler içinde bulunduğu iddiasıyla böylesi tek eyleme kalkışmasını da karşılıksız bırakmayacağını düşünmekteyiz. Bu açıdan tek vakit evvel milletvekilliğinin düşürülmesi dokunulmazlığının kaldırılması ile alakalı yasal işlemlerin de ülkemiz hatri sayilir büyüklükte millet Meclisi tarafından yapılması ve gerçekleştirilmesini bekliyoruz.

* Bu partiye gönül verdiğini argüman eden ve bugüne civarindan da bu partiye gönül veren oy veren kardeşlerimizin kimlere oy verdiğini kimleri desteklediklerini kendisinin vatanları aleyhine hangi vatan hainleriyle birlikte olduklarını görebileceklerini umuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.