Hazırlıklarda son aşamaya gelindi! Artık Twitter da para kazandıracak-haberi

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte, ticaret hayatı da yasamsal mecraya kayıyor. Youtube ve Instagram’ın ticaret dünyasında yarattığı etkinin derhal peşinden sıklıkla kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında bulunan Twitter da kullanıcılarının kazanç kazanmasını sağlayacak iki tertemiz özelliği yasama geçirecek.

DENEME BAŞVURULARI AÇILDI

Super Follows ve Ticketed Spaces isimli iki kalite üzerinde çalıştığı Bilinen Twitter, bu iki kalite ile alakalı mühim tek adım atarak, deney başvurularını açtı. İki özelliği deney etmek isteyenler arasından yapılacak seçenek sonucunda, projelerin artı ve yoksun noktalarını belirlenecek.

TARİFELENDİRMELER DE BELLİ OLDU

YouTube Katıl benzeyen hizmet sağlayan Super Follows özelliği, kullanıcıların hususi içerikleri amaciyla kazanç ödemesi sağlayacak. Twitter, tertemiz özelliğinin 2.99, 4.99 ve 9.99 dolar ücretlendirmeye sahip olacağını açıkladı.

Twitter’ın Clubhouse benzeyen özelliği var olan Spaces, etkin edildiği günden beri surat binlerce kişi tarafından kullanıldı. Kullanıcıların Spaces ile kazanç kazanmasını istek eden şirket, Ticketed Spaces ismini verdiği ücretli oda özelliğini tanıttı.

İLK OLARAK ABD’DE TEST EDİLECEK

Şirket, tertemiz özelliklerini evvel olarak AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ kullanıcılarıyla test edeceğini açıkladı. hayat çapında testlerin ne vakit gerçekleştirileceği Daha bilinmiyor.

DETAYLI BİLGİLENDİRME YAPILDI

Diğer istikametten Twitter tarafından, özelliklere ait yapılan tanıtımda, şu ifadeler yer aldı:

– Kullanıcılar, Ticketed Spaces özelliği sayesinde kuracakları Spaces odası amaciyla tek ile 999 dolar arasında ücret belirleyebilecek.

– Test grubuna dahil olmak istek eden kullanıcılar, mobil uygulama üzerinden kazanç kazanma özelliğinin açık olup olmadığını denetim edebilecek.

– Google ve Apple, test grubu katılımcılarının kazançlarından uygulama içi satın almalar amaciyla komisyon kesecek.

– Ayrı olarak Twitter, Super Follows ve Ticketed Spaces ile kazanılan paranın yüzde 3’ünü komisyon ücret olarak alacak..

– tek kullanıcı her iki sistemde de toplaminda 50.000 dolar kazanırsa, Twitter kesintisini yüzde 3’ten yüzde 20’ye çıkaracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir