Hatayspor üst sıralarda kalıcı olmak istiyor-haberi

Geçtiğimiz sezon evvel kez ugras ettiği Süper Lig’de gösterdiği performansla ligi 6. sırada tamamlayan Atakaş Hatayspor, tertemiz sezona da iyi tek başlangıç yaparak nokta cetvelinde üst sıralardaki yerini aldı.

Bordo-beyazlılar ligde çıktığı 5 mücadelede üç galibiyet birer mağlubiyet ve beraberlik alarak bu sezonda ligde iddialı olduğunu alana koydu.

Son lig karşılaşmasında alanında Yukatel Kayserispor’u 2-1 yenebilen Hatayspor, 5 maçlık periyotta topladığı puanlarla 4. sıraya yükselerek Fenerbahçe ve Galatasaray benzeri ligin iddialı takımlarını arkada bırakmayı başardı.

Hatayspor takimi Onursal Başkanı Lütfü Savaş, Anadolu ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, bu sezon takım oyuncularının yüzde 70’inin değişmesine karşın takımdaki uyumunun kısa müddette yüzde 80’lere ulaştığını söyledi.

İlerleyen haftalarda takımın dahada da ahenk gösteren vaziyete geleceğini belirten Savaş, “Uygun yerlere ahenk gösteren kalitede, kalibrede futbolcu aldığınız vakit ahenk meselenini hızlı aşıyorsunuz. Biz de bunu yüzde 70-80 aşmış durumdayız. İlerleyen haftalarda çok dahada iyi vaziyete geleceğimizi düşünüyoruz. Yeter ki sakatlık, hastalık benzeri komplikasyonlarla uğraşmayalım.” diye konuştu.

“Biz ligi evvel 10’da bitirmek istiyoruz”

Savaş, sezona iyi başladıklarını ve 5 mücadelede topladıkları 10 puanla ligde dördüncü sırada bulunmaktan mutluluk dolu olduklarını dile getirdi.

Başarının seyircilerden idareye teknik heyetten futbolculara civarindan herkesin çabasıyla kazanıldığını belirten Savaş, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Bütün bu etkenler birlikte aynı istikamete götürdüğü vakit muvaffakiyet kaçınılmaz oluyor. Yeter ki biz bununla yetinip taraf gelip yatmayalım. dahada çok çalışmaya, motive olmaya, araştırmaya, hızlı tek şekilde bütünleşmeye kucak açalım. Bizim yaptığımız en iyi şey bu koordinasyonu sağlamak. Teknik heyetimiz bizim ne istediğimizi, ne yapması gerektiğini biliyor. ahenk gösteren futbolcularla başarıya doğru gidiyoruz. Ligde dördüncülük bizim amaciyla şu anda elbet ki iyi. geçen sene Süper Lig’e çıkmış tek takım amaciyla muvaffakiyet sayılabilir. geçen sene evvel yılımızda ligi 6. sırada bitirdik. Avrupa kupalarını katılamadık. Önemli var olan Avrupa kupalarına katılıp katılmamak değil. Biz ligi evvel 10’da bitirmek istiyoruz. elbet ki de dördüncü bitirebilirsek çok dahada mutluluk dolu oluruz. Avrupa’ya da gidersek de hemide futbolseverlerimiz hemide bizler ayni vakitte da şehrimiz çok dahada çok sevinir. Bu sene geçen seneden dahada çok başarılı olacağımız görünüyor. Zira biz dahada deneyimli ve dahada çok istediğimiz oyuncuları alma imkanına sahip olduk.”

Savaş, takımda hemide yabancı ayni vakitte da Türk futbolcular ile alakalı geniş tek kadroya sahip olduklarını kaydetti.

Maçlarda alana giren futbolcularının çıkanı aratmadığını belirten Savaş, “Böyle olunca muvaffakiyet spontane geliyor. Biz bu başarıyla yetinmeyeceğiz. Saydığım bütün katmanlar dahada da başarılı olmak amaciyla çalışacaklar. Şu vakit ligdeki dördüncülüğümüz sürpriz değil ama iftihar edilecek başarı.” değerlendirmesinde bulundu.

“Biz her takımla kora kor ugras edebilecek güçteyiz”

Pazar bugünü sahalarında Fenerbahçe ile karşılaşacakları mücadelesi kazanmak istediklerini belirten Savaş, şunları kaydetti:

“Biz her takımla kora kor ugras edebilecek güçteyiz. mücadeleden galip ayrılırsak bunun sürpriz olmayacağını düşünüyorum. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş , Trabzonspor. Şu tek hakikat ki bu dört kulübümüz köklü ve kuvvetli kulüpler. Onlara saygı duyuyoruz ama saygı duyarken de onlarla oynayacağımız mücadelelerde onurumuzla alana çıkıp onurumuzla sahadan ayrılmak amaciyla terimizin nihayet damlasına, gücümüzü sonuna civarindan sahada harcayıp galip gelmek istiyoruz. Rakibin büyüklüğü teknik heyetimizi, oyuncularımızı korkutmaz aynı cesaret ve azimle maça çıkıp mücadelesi almaya çaba ederler. hemide Göztepe hemide Fenerbahçe ile oynayacağımız mücadelede Hatayspor’un galibiyete yakın olacağını düşünüyoru

  • hedef

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir