Hakkari’de 3 sivili şehit eden ‘Bahoz’ kod adlı terörist öldürüldü-haberi

Beraberinde bakanimiz Yardımcısı Mehmet Ersoy ve zaptiye genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ile Hakkari‘nin Yüksekova kazasina gelen Soylu, zabita Özel Harekat Merkezini ziyaret etti.

Burada hususi devinim polislerine seslenen bakanimiz Soylu, “Allah’a hamd olsun. Biz huzur içerisindeyiz. Milletimiz birlik içerisinde” dedi. Suriye’deki dramın ayni ritimde devam ettiğini hatırladan bakanimiz Soylu, “En nihayet Kudüs’te kalpsiz İsrail devletinin o mazlumlara yaptıkları içimizi kanatıyor. onay etmiyoruz” diye konuştu.

“BİZ İŞ ÜRETEN BİR MİLLLETİN AHFADIYIZ”

“Biz çok kuvvetli ve kudretli olmalıyız. Ayağımızı yere vurunca, azametimizden, gücümüzden, kimileri hiddetimizden kimileri de mazlum ve mağdura sahip çıktığımızdan, şefkatimizden ‘işte geliyorlar’ diye güç bulmalı kudret bulmalı.” ifadesini kullanan bakanimiz Soylu, şunları söyledi:

“Bu topraklarda çok arkadaşınız şahadet şerbeti içti. nedeni tektir. Ezanımıza kimse dokunmasın, bayrağımıza kimse ilişmesin. Namusumuza kimse halel getirmeye çalışmasın. Derdimiz budur. Bizler laf üreten değil, iş üreten, dedikodu değil, huzur veren, gittiği her yere esenlik veren tek milletin ahfadıyız. Bayram tek istikametten çocukların bayramıdır. tek istikametten gençlerin bayramıdır. Bayram tek istikametten kabirlerinde yatan şehitlerimizin bayramıdır, aileleriyle buluştuğu için. Yer altında, yer üzerinde hepimizin bayramıdır.”

“TERÖRİSTLER KARALARINI ÇIKARIR ÇIKARMAZ ARKADAŞLARIMIZ GEREĞİNİ YERİNE GETİRDİ”

Yüksekova’daki hususi harekat polislerine “Sizi bu erken dahada çok güçlü, kudretli ve heybetli gördüm. İnanıyorum ki ramazandan ardindan çok dahada güçlü, kudretli ve heybetli adımlara ihtiyacımız var.” diyen bakanimiz Soylu, şöyle ayni ritimde devam etti:

“Özellikle nihayet vakitlerde Hakkari dahil olmak üzere pkk terör örgütüne adım attırmayacak tek noktada olduğumuzu size dile getirmek istiyorum. Nerelerden nerelere geldiğimizi, bunun değerini iyi bildiğimizi burada tek sefer dahada size dile getirmek istiyorum. tek istikametten en nihayet onuncu hafta 12 teröristti, 6+3+3 tesirsiz vaziyete getirdik, 3’ü Hakkari’de. Bu teröristlerden evvel tekrar 10 tek tarafta, 6 tek tarafta, üç tek tarafta, tek bir tarafta, kafalarını çıkarır çıkarmaz, kış üstlenmesinden çıkar çıkmaz, gereğini arkadaşlarımız adina getirdiler.”

“KANLARI YERDE KALMADI”

Terörle mücadelenin hemide vatan içinde ayni vakitte da vatan dışında başarılı tek şekilde ayni ritimde devam ettiğini ifade eden bakanimiz Soylu, şunları kaydetti:

“Bu senesi pkk terör örgütünün ülkemiz maliyetlerinin allahın izniyle sona erdirildiği sene olarak hep birlikte görmek istiyoruz. Şimdi Avaşin Basyan’da sınırın bu tarafında hususi harekat polisimiz, jandarmamız, komandolarımız, sınırın diğeri tarafında kahraman Mehmetçiğimiz hep birlikte temizliyoruz. Bu coğrafyaya ödettiklerini, bedellerin maliyetini tek bir soruyoruz. geçen sene çok üzülmüştük. üç sivilimiz Çukurca’da katledilmişti. Kazan Vadisi’nde infaz etmişlerdi. Kardeşleri sahipsiz kalmıştı, evlatları sahipsiz kalmıştı. Gittik ziyaret ettik. tek millet sahip çıktı. ‘Siz heyecan etmeyin bunun hesabını soracağız’ dedik. Hesabını sorduk. 8 Mayıs‘ta tesirsiz vaziyete kazançlan üç teröristten turuncu listede aranan ‘Bahoz’ kod isimli Ferhat Taşdemir, Hakkari’de sivil vatandaşlar Orhan Adıyaman, onur Bozkurt ve Arif Sevinç’i şehit eden terörist. O çocuklarımızın kanı yerde kalmadı. Bu civarindan net.”

“TORUNLARINIZ SİZLERLE onur DUYACAK”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve milletiyle oyun oynamaya kalkanlardan hesabını üzüntü sorduklarını kaydeden bakanimiz Soylu, şöyle konuştu:

“Kendimize güvenmiyoruz, size güveniyoruz. Bu milletin asaletine güveniyoruz. Bu milletin kuvvetine güveniyoruz. Bu milletin kudretine güveniyoruz. Allah’a güveniyoruz. İnancımız budur. Allah bizimle beraberdir. Size bakıyor ve imreniyorum. Sizin amaciyla diyecekler ki ‘Bu ülkenin başına musallat olmuş, 40 senelik terörü bunlar bitirdi’ Torunlarınız, sizden ardindan istikbal nesilleriniz sizlerle onur duyacaklar. Şehit ve gazilerimizle nasıl onur duyuyorsak, sizlerle de onur duyacaklar. ‘Bunlar bizim dedelerimiz, terörü bitirdiler’ diyecekler.”

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN BAYRAM MESAJINI DA İLETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bayram tebriklerini ileten bakanimiz Soylu, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bu vesileyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, bizim başkomutanımızın, hükümet başkanımızın size bayram dileklerini, selamlarını muhabbetlerini ve sevgilerini getirdim, bayramınız kutsal olsun. hemide sizlerin bayramını kutlama ediyorum hemide bütün kahraman güvenlik güçlerimizin bayramını kutlama ediyorum. Türkiye’nin her noktasında görevli var olan hususi harekatımızın polislerimizin bayramını kutlama ediyorum.”

Bakan Soylu’ya ziyaretinde Vali ve Belediye reis Vekili İdris Akbıyık, Yüksekova Kaymakamı ve Belediye reis Vekili Osman Doğramacı, İl zaptiye Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kavukçu, İl güvenlik Müdürü Salavat Mete Pınar, AK Parti İl Başkanı Abdulmuttalip Özbek ve İlçe Başkanı Fatih Aslan, Esendere ve Büyükçiftlik kent Belediye başkanları da eşlik etti.

Kaynak: Anadolu ajansı / Sayim Harmancı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir