Güzellik yarışmasında “taç” skandalı! Sahnede kavga çıktı, birincilik iki defa el değiştirdi-haberi

Sri Lanka’nın başkenti Kolombo’da 4 Nisan‘da düzen eden ve Dünya zerafet Yarışması‘nda Sri Lanka’yı temsil edecek güzelin seçileceği yarışmada hatri sayilir büyüklükte tek skandal yaşandı. Yarışmada birinci var olan ve “Bayan Sri Lanka” unvanını galip gelen Pushpika de Silva’nın tacı, yarışmanın 2019 kazananı Caroline Jurie tarafından başından zorlukla alındı.

Jurie, sahneye çıkarak Silva’nın boşanmış olduğunu argüman ederek, Silva’nın tacını 2. var olan güzele taktı. Yaşanan olay karşısında donup var olan Silva, gözyaşları içinde sahneyi terk etti. Jurie ise “Boşanmış kadınlar zerafet kraliçesi tacı verilemez. kaidelere aykırıdır” ifadelerini kullandı.

EŞİNDEN BOŞANMADIĞI Yalnızca farkli YAŞADIĞI alana ÇIKTI

Silva yasamsal medya hesabından yaptığı açıklamada, baş travması yaşadığını ve hastaneye kaldırıldığını ifade ederek, “Ben boşanmış tek kadın değilim. Ayrılık başka, boşanma başka. Daha boşanmadım” ifadelerini kullandı. Silva ayrıca, kendisine “mantıksız ve aşağılayıcı” davranış şekli hasebiyle yasal işlem başlatacağını ifade etti. Yarışmanın organizatörleri, Silva’nın eşinden ayrı olduğunu ama Daha boşanma işlemlerinin tamamlanmadığını doğrulamasının derhal peşinden Silva’dan özür diledi. Gerçeklerin alana çıkmasını derhal peşinden Silva’nın tacı art iade edildi.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bayan Sri Lanka World’ün ulusal Direktörü Chandimal Jayasinghe ise konuya ait yaptığı açıklamada, tacın anne adayi de Silva’ya art iade edileceğini belirterek, “Hayal kırıklığına uğradık” ifadelerini kullandı. Jayansinghe, “Caroline Jurie’nin sahnede davranışı utanç vericiydi ve anne adayi World örgütü bu mevzu hakkinda tek tahkikat başlattı” dedi.

Kaynak: İhlas havadis Ajansı / SERKAN BAYAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir