Güntekin Onay, Roma maçları için Trabzonspor’u uyardı-haberi

Güntekin Onay, Hürriyet’teki yazısında Trabzonspor’un Molde karşısında iki mücadelede alana koyduğu futbol ve yediği goler ile alakalı dikkat cazip açıklar yaptı.

İşte Güntekin Onay’ın yorumu:

“KANATLARI KULLANAMAMAK EN NET EKSİK”

“Trabzonspor, Bir gün evvel Molde karşısında emniyetli tek oyun anlayışını seçenek etti. İlk mücadelede ofansif olarak dahada tempolu ve etkin devinim eden görünen temcilcimiz Bir gün evvel akşam, değişik kazanması koşul olan Trabzon’daki karşılaşmada savunmada yaptığı hataları tekrarlamama düşüncesindeydi. Bu durum bordo mavililerde ara ara tedirginlik yarattı ve nitekim nihayet saniyede gelen golle mücadele uzatmaya gitti. Israrla ve sabırla ayağa oynayan Trabzonspor’un Bir gün evvel topa hız verememesi ve kanat beklerini hücumda çok kullanmaması görünen en net eksiklikleriydi.

“MOLDE İLE TRABZONSPOR KIYASLANAMAZ”

Molde, kendisinin liginde lider ve 15 haftayı arkada bırakmış tek ekip. ama Trabzonspor ile kıyaslanmayacak tek kadro kalitesine sahip.

“4 GOL DÜŞÜNDÜRÜCÜ”

Bordo mavili temsilcimiz, 1-0’dan ardindan mücadelesi ve turu kopartacak 2. golü dahada çok düşünmeliydi. Trabzonspor dahada deneyimli ve becerili oyunculardan heyeti tek takım olmasına karşın ve üstelik her iki mücadelede da oyun insiyatifini hiç rakibe vermediği eşleşmede, böylesine mütevazı tek rakip karşısında kalesinde dört gol görmüş olması düşündürücü.

“AVCI ÇARE BULMALI”

Abdullah Avcı, Hamsik-Bakasetas ve Berat’tan oluşan ortada alan kurgusunu dahada sertleştirecek tek metot bulmalı.

“DAHA YÜKSEK TEMPOYLA OYNAMALILAR”

Ligin Daha başlamadığı bu süreçte Trabzonspor’un Daha ritmini bulmadığı tek gerçek. Çok dahada huzurlu tek şekilde turu geçmesi koşul olan eşleşmede bordo mavililerin penaltılarla da olsa tur atlaması güzel. ama Jose Mourinho‘nun Roma‘sı karşısında başarılı olup turu geçebilmesi amaciyla dahada çok tempo ve faik ugras gücü şart.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir