Güne yükselişle başlayan dolar 8,72’den işlem görüyor-haberi

Dün yatay izleyen dolar/TL, bugünü evvelki kapanışın derhal altında 8,69’dan tamamladı. Dolar/TL, tertemiz güne yükselişle başlamasının derhal peşinden 10.20 itibarıyla 8,72’den işlem görüyor.

EURO VE STERLİN NE KADAR?

Aynı dakikalarda evvelki kapanış seviyesine göre euro/TL 10,30’dan, sterlin/TL ise 12,02’den satılıyor. Dolar endeksi ise Bir gün evvel 92,8 ile 5 Nisan’dan bu yana maksimum seviyesini görmesinin ardından, şu sıralarda 92,7 düzeyinde seyrediyor.

PİYASALAR GÜNDEME ODAKLANDI

Analistler, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ortada Bankası’nın (Fed) Bir gün evvel açıklanan toplantı tutanakları sonrası varlık alımlarının azaltılmasına ait belirsizliğin ayni ritimde devam edeceği endişesinin, doları küresel kazanç birimleri karşısında desteklediğini söyledi.
Fed’in nihayet toplantısına ait tutanaklar Bir gün evvel akşam yayımlandı. Tutanaklarda varlık alımının azaltılmasının değerlendirmeye başlanmasına baz alinarak hedeflerde “önemli ölçüde ilerleme” şartının Daha sağlanmadığı belirtilse de Bir takım üyelerin varlık alımlarının azaltılması ile alakalı olasılık ettiklerinden dahada evvel adım atmalarının gerekebileceğini dile getirmesi dikkati çekti.

Bugün vatan içinde haftalık kazanç ve banka istatistikleri, vatan dışında ise ABD’de haftalık işsizlik başvurularının takip edileceğini kaydeden analistler, tertemiz tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında delta varyantına ait haber akışının da yatırımcıların odağında bulunmaya ayni ritimde devam ettiğini bildirdi.

GÜNCEL DÖVİZ KURLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Anadolu ajansı / Murat Aslan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir