Gran Fondo Antalya 2022'nin basın toplantısı yapıldı-haberi

Gran Fondo Antalya’nın Kemer’de düzenlenmesinden hatri sayilir büyüklükte heyecan duyduklarını ifade eden Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, “Eşsiz doğası ve turizm zenginlikleri ile dikkat çeken Kemer, spor etkinlikleriyle de ön plana çıkmaya başladı. Kemer, nihayet vakitte spor destinasyonu haline geldi. Etkinliklerimizin hatri sayilir büyüklükte tek bölümü yeryüzünde da ön plana çıkan bisiklet yarisi sporu üstüne gerçekleşiyor. Bölgemizde bisiklet yarisi arkadaşı oteller artıyor ve bu oteller bu işe çok önem veriyorlar. Bu sayede bisiklet yarisi tutkunları bölgemize hatri sayilir büyüklükte alaka göstermektedir. Yarışmamıza hatri sayilir büyüklükte önem veriyoruz. Sporcularımız, bu organizasyonla Kemer’in bisiklet yarisi rotalarını ve doğal güzelliklerini keşfedecekler. Sporcularımızı Kemer’de ağırlamaktan dolayı mutluyuz. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederken sporculara da başarılar diliyorum” diye konuştu.

ANTALYA GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRÜ GÜRHAN: BU ŞEHİRDE SPOR ORGANİZASYONU uygulamak DÜNYANIN EN GÜZEL İŞİ

Antalya’da spor organizasyonu düzenlemenin değişik tek his olduğuna dikkat çeken Antalya Gençlik Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan: “Bu şehirde spor organizasyonlarını çeşitlendirince alaka ve sevgiyi de çeşitlendirebiliyoruz. Sanırım bu şehirde spor organizasyonu uygulamak dünyanın en iyi işidir. Bu şehre kıymet katmak isteyen, marka değerine dokunuşlar uygulamak istek eden kıymetli sponsorlarımız var. Onlara teşekkür ediyoruz. Sporu doğa ile çeşitlendirince ve heyecanı artırınca hatri sayilir büyüklükte güzelliklere imzasini atmış oluyoruz. Bu güzellikleri hayat ile buluşturmak bizleri inanılmaz mutluluk dolu ediyor. Sponsorlar başta olmak üzerde bu işe kıymet katanlara teşekkür ediyoruz. Yarın sporcuları iki mühim ve Yorucu etap bekliyor. bunun için çaba veren ve kıymet katan bu gönül birlikteliğinde bizimle birlikte var olan herkese teşekkür ediyoruz. bütün sporcularımıza başarılar diliyorum” dedi.

AYDIN AYHAN GÜNEY: GRAN FONDO ANTALYA, dahada güç PARKURLARI İLE ayrım YARATACAK

Yarış hakkındaki teknik verileri paylaşan Tour of Antalya genel Direktörü Aydın Ayhan Güney, “Amatör bisikletçilerin de Tour of Antalya heyecanına müsterek olması amaciyla düzenlediğimiz AKRA Gran Fondo Antalya yarışı Belek-Lara arasında düz tek etaptı. Aynı şehirde aynı parkurda iki Gran Fondo olmaması emeliyle AKRA Gran Fondo Antalya’nın bu sene formatını değiştirip Tour of Antalya’dan değişik tek tarihe alarak yarışı Kemer’e taşıdık. AKRA Gran Fondo Antalya, dahada tırmanışlı dahada güç parkurları ile ayrım yaratacak. doğal ve tarihi güzellikleri ile turizm açısından eşsiz fırsatlar sunan Kemer’de belli tek süre dahada köy yollarına, görseli iyi yollara girerek Toros Dağlarına doğru çıkarak eşsiz tek coğrafyada tertemiz tek yarış deneyimi ve heyecanı sunmayı hedefliyoruz. Yarışlara her sene gelen bisiklet yarisi tutkunları kendisi kendilerini değişik parkurlarda deney etmek istiyor. Son iki-üç senede yarışların sayısı arttı, parkurlar çeşitlendi. Tırmanış yarışları hayatımıza girdi. bisiklet yarisi kültürü gelişirken, Gran Fondolar değişik yarışlara öncülük etti. Türkiye’de yarışlara katılabilecek bisikletçilerin sayısı, kapasitesi belli. Yarışlarda dahada iyi bisikletçilerle kaliteyi artırıyoruz. Türkiye’de Gran Fondo’ların kalitesi arttıkça kulüplerimiz de gelmeye, yarışmaya başladı. Bu gelişmeler, bisiklet yarisi sporunun da geleceği açısından önem taşıyor. Kemer tertemiz tek bisiklet yarisi turizmi destinasyonu haline geldi. Bu yarışlarda şehirlerin başlama ve bitiş noktası olarak konumlanmasını önemsiyoruz. Zira yarışın tek festival havasında kent halkıyla bütünleştirmesi amaçlıyoruz. böylelikle organizasyon, şehrin ekonomisine de katkı sağlayabiliyor. bisiklet yarisi kültürünü dahada çok bölgeye yaymamız gerekiyor. Bu sene ülkemiz bisiklet yarisi Federasyonu Gran Fondo yarışları amaciyla tertemiz kaideler getirdi. Yarışların sayısı artarken biz de AKRA Gran Fondo Antalya olarak bu ekosistemin parçası olduğumuz ve bisikleti, bisiklet yarisi turizmini büyütmeye muavin olduğumuz amaciyla çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

TOUR OF ANTALYA PROJE DİREKTÖRÜ ÖZSEVİM: KEMER’DE üç YIL İÇİNDE HERKESİN tesrif etmek İSTEDİĞİ BİR YARIŞ OLACAK 

Organizasyonda emeği geçen bütün paydaşlara teşekkür eden Tour of Antalya Proje Direktörü Haluk Özsevim, “Çok kısa süre evvel yasama geçirilmesine karşın hatri sayilir büyüklükte tek muvaffakiyet yakalayan, her sene sponsor gücünü artıran ve halk kurumlarından çok mühim destekler alan Tour of Antalya’nın dördüncü seneninde hatri sayilir büyüklükte tek muvaffakiyet elde ettik. Medyanın ve bisiklet yarisi ailemizin desteğinin yanı sıra yarışımızın dahada da kaliteli vaziyete gelmesine verdikleri katkılar amaciyla halk kurumlarına, bütün sponsorlarımıza ve paydaşlarımıza tek sefer dahada çok teşekkür ediyoruz. Antalya’da 2018 seneninde paydaşlarımızla birlikte el ele vererek çok hatri sayilir büyüklükte tek bisiklet yarisi hareketi başlattık. Amacımız Yalnızca şuurlu takımları getirmek değil, bisiklet yarisi turizminin parçası var olan amatör bisikletçilerin de katılımını sağlamaktı. Tour of Antalya’nın rüştünü ispatlaması Antalya’nın turizmine çok hatri sayilir büyüklükte katkı sağlaması ile belediyeler, turizmciler, organizatörler, medya hatri sayilir büyüklükte tek aile olduk. Bu işe her biri destek olmak amaciyla elinden geleni yapıyor. AKRA Gran Fondo Antalya’nın da markalaşarak Antalya turizmine, bisiklet yarisi turizmine katma kıymet sağlamasını hedefliyoruz. Bu sene gittiğimiz format değişikliğinin esas nedeni; Kemer’de spor turizmi hareketliliğinin çok artmış olması. Mart ayından bu yana Kemer’de koşu, bisiklet, yüzme, triatlon benzeri çok sayıda beynelmilel spor etkinliği görüyoruz. Yorucu parkuru, doğal ve tarihi güzellikleri ile Kemer, efsane tek yarışa ev sahipliği yapacak. Bisikletçiler Toros dağlarında mükemmel tek parkurda kendisi kendilerini sınama fırsatı bulacak. yüzlerce bisikletçi 7-8 Mayıs tarihleri arasında Kemer Cumhuriyet Meydanı’ndaki Olbia Park’ta kurulan EXPO alanında buluşacak. hatri sayilir büyüklükte tek bisiklet yarisi festivaline ev sahipliği yapacak var olan Kemer ve Toroslar, sporcularla şenlenecek. Gran Fondo Antalya, tek sonraki senelerde Türkiye’nin en çok seçenek edilen Gran Fondo yarışlarından birisi haline gelecek” ifadelerini kullandı.

14 ÜLKEDEN 529 SPORCU

Kemer Cumhuriyet Meydanı, 98 kilometrelik AKRA Parkuru ile 49 kilometrelik AG Tohum Parkuru’nun başlangıç ve bitiş noktası olacak. 98 kilometrelik AKRA Parkuru’nda 08:00’de start alacak. Yarış, asırlık çam ağaçları ile çevrili D-400 karayolundan Antalya’nın turistik beldeleri Göynük ve Beldibi üzerinden Phaselis Antik şehiri rotasında ayni ritimde devam edip Toroslara tırmanarak Kemer’de Cumhuriyet Meydanı’nda nihayet bulacak. 49 kilometrelik etap ise saat 08:30’da start alacak. Kemer’in yayla yollarından 537 + m yüksekliğe çıkan AG TOHUM parkuru da tekrar Kemer Cumhuriyet Meydanı’nda tamamlanacak. Gran Fondo Antalya 2022’ye 14 ülkeden 62’si kadın 529 bisikletçi katılacak. Türkiye, Kıbrıs, Finlandiya, Ukrayna, İran başta olmak üzere 14 ülkeden sporcular 17 kategoride ugras edecek.

DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.