Golf Federasyonu'nun yeni başkanı Yıldırım Demirören oldu-haberi

Divan Başkanlığını TFF reis Vekili Ali Düşmez’in yaptığı genel kurula TFF Başkanı Nihat Özdemir, Spor genel Müdürü Mehmet Baykan, Spor Toto Örgüt başkanı Bünyamin Bozgeyik ve Golf Federasyonu Daha önceki başkanı Ahmet Ağaoğlu katıldı.

AĞAOĞLU: “GOLF CAMİASINDAKİ her biri BU GÖREVİ 21 sene YAPABİLMEMDE BANA ÇOK YARDIMCI OLDULAR”

21 senedir Golf Federasyonu Başkanlığını sürdüren Ahmet Ağaoğlu genel kurulda yaptığı açıklamada, “Olimpiyatların ertelenmesiyle görev süresilerimiz de uzamış oldu. 21 sene insan hayatında çok uzunca tek süre. Bu civarindan uzunca vakit tek görevde kalmak özellikle ülkemizdeki spor yapısını dikkate alındığında Bir hayli anamayacak civarindan mümkün benzeri görünmemesine karşın golf benzeri nihayet derece etik, spor ahlakına sahip olimpik ruhu taşıyan tek camiada bu süre göz açıp kapayıncaya civarindan geçti. Bu süreçte sıkıntıyla karşılaşmadık dersem herhalde abartmamış olurum. Golf camiasındaki her biri bu görevi 21 sene yapabilmemde bana çok muavin oldular. 2000 yılından bugüne civarindan bu görevi omuzlarımızda taşıdıysak camianın bunda hissesi fazla. Hiç tek idarenin camia desteği olmadan zamani başarıyla yönetmesi mümkün değildir. Yıldırım Demirören ve arkadaşları bu hizmet yarışını sürdüreceklerdir” dedi.

ÖZDEMİR: “AĞAOĞLU’NUN GOLFE ÇOK BÜYÜK EMEKLERİ GEÇTİ”

TFF Başkanı Nihat Özdemir ise tek golfçü olarak Ahmet Ağaoğlu’na teşekkür ettiğini belirterek, “21 sene başkanlığı yürüttü. Az tek sene değil çünkü kendisi 60 küsür yaşında, hayatının üçte tek tanesini golf federasyonu başkanı olarak yaptı, golfe çok hatri sayilir büyüklükte emekleri geçti. bendeniz de yakın tek vakitte 5 sene evvel başladım, yalnız bizler değil elbet asagi yapısıyla gençlere çok sevdirmemiz koşul olan tek spor dalı. Biz golfte ülkemiz olarak asagi yapıda sahalarımız olarak Sahiden mühim yatırımlar yaptık. Antalya’sı İzmir’i, İstanbul, Ankara, Samsun, tek çok ilimizde çok mühim golf sahaları var. bu erken Belek’teki golf sahaları yalnız ülkemiz değil dünyadaki her golfçü tarafından konuşuluyor, biliniyor ve burada golf oynama arzuları var. Onun amaciyla Sayın Ahmet Ağaoğlu’na Sahiden teşekkür ederim” ifadelerini kullandı. 

ÖZDEMİR: “İNANIYORUM Kİ SAYIN YILDIRIM DEMİRÖREN’İN DÖNEMİNDE TÜRKİYE’DE GOLF ÇOK ÖNEMLİ DERECEDE İLERLEME SAĞLAYACAKTIR”

Yeni reis Yıldırım Demirören’in iyi tek kadro kurduğunu da ifade eden Özdemir, “Onlara da başarılar diliyorum. İnanıyorum ki sayın Yıldırım Demirören’in döneminde Türkiye’de golf çok mühim derecede tek ilerleme sağlayacaktır. yönetim heyetine baktığımız vakit Sahiden birbirinden çok kıymetli, golfü oynayan, seven ve allahın izniyle mühim derecede golf federasyonu amaciyla vakit ayıracak arkadaşlardan tek yönetim listesi var. oy birliğiyle ve tek listeyle de seçildiler kendisi kendilerini kutlama ediyorum. Bu şekilde golfte de yalnız Türkiye’de değil yeryüzünde da sesimizi duyuracağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

DEMİRÖREN: “EN BÜYÜK HEDEFİMİZ OLİMPİYATLARDA YARIŞAN, MADALYA KOVALAYAN SPORCULAR YETİŞTİRMEK”

Genel heyet öncesi tek konuşma yapan Golf federasyonu tertemiz başkanı Yıldırım Demirören, en hatri sayilir büyüklükte hedeflerinin olimpiyatlarda yarışan, madalya kovalayan sporcular yetiştirmek olduğunu ve golf sayesinde Türkiye’yi dünyaya tanıtmak olduğuna vurgu yaparak; “Gençlere golfü sevdirmek amaciyla yola çıktık. İddialıyız ve tek öylesine da mutluyuz. İddialıyız çünkü biz sporun içinden geliyoruz. bendeniz ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım problemleri biliyoruz. Tesisleşmeden, asagi yapıya, antrenör eğitiminden organizasyona tek çok projelerimiz hazır. Kısa ve uzunca vadede hepsini yasama geçireceğiz. Umutluyuz çünkü hatri sayilir büyüklükte golf serisinin desteğini arkamızda olduğunu iyi biliyoruz” dedi.

Yıldırım Demirören seçenek sonrasında yaptığı konuşmada ise bizleri seçtiğiniz amaciyla teşekkür ediyorum. Sayın Ahmet Ağaoğlu ve idarenine teşekkür ederim. güç tek yola çıktık, ama aşılmayacak tek yollar değil. problemleri biliyoruz ve hep birlikte çözeceğiz” açıklamasında bulundu.

Genel heyet sonrası Yıldırım Demirören, Daha önceki reis Ahmet Ağaoğlu’na hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek plaket takdim ederken, Ağaoğlu da başarılar diledi.

Türkiye Golf Federasyonu’nun tertemiz idaresi şu isimlerden oluştu:

Mehmet Dora, Mehmet Ziylan, İsmail Hasan Akçakayalıoğlu, Ali Özdoğan, Murat Karaduman, İlker Erdoğan, Recep Turan, Mustafa Cihad Arslan, Yasin Akkanat, Gürkan Demirkesen, Ali Köse, Atilla Hasan Akıncı, Abdullah Hazar ve Orhan Hallik.

Ercan ATA, Nesrin Aydın YALDIZ, Burak TEKİN, Ankara DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir