Gerilim tırmanıyor! Kim’in kız kardeşi resmen savaş çağrısında bulundu: İnsan artıklarına yanıtımız ağır olacak-haberi

ABD Başkanı Donald Trump döneminde ilişkilerin normalleşmeye başladığı ABD-Kuzey Kore hattında tansiyon yükseliyor. ocakta ayında göreve gelen AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Joe Biden‘ın şimal Kore’yi tek güvenlik tehdidi olarak tanımlamasının derhal peşinden şimal Kore’den çok kati izahlar geldi.

“ÜLKENİN LİDERİNİN GURURUNU İNCİTTİ”

Açıklamalardan biri Dışişleri Bakanlığı’ndan gelirken, “Washington’ın bu izahı ülkenin liderinin gururunu incitti. ABD’nin iddiaları şimal Kore’yi karşılarına almaya hazır olduklarını gösteriyor” dedi.

Öte istikametten şimal Kore Dışişleri Bakanlığı içerisinde çalışan AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ile İlişkiler Departmanı’nın genel Direktörü Kwon Jong Gun, “Biden’ın izahlarının caydırıcı tek yanı yok. şimal Kore’yi tek tehdit olarak görüp, ülkenin kendini müdafaa hakkını görmemek mantıksız. Biden’ın ifadeleri onay edilemez” dedi. Gun, “Biden’ın politikası belli olduğuna göre şimal Kore, İhtiyaç duyulan önlemleri alacak ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ kendini çok güç tek vaziyette bulacaktır” dedi.

“YANITIMIZ AĞIR OLACAK”

Öte istikametten Biden’ın sözlerine en kati cevap ise Kim Jong-un’un kız kardeşi Kim Yo Jong’dan geldi. aynı zamanda hükümette üst düzey tek görevde var olan Kim Yo Jong, Güney Kore‘yi eleştirerek, “Güney Kore’ye kaçanlar şimal Kore’ye doğru içinde kazanç var olan balonlar gönderdi. Bu onay edilemez. Güney’deki insan artıklarının yaptıkları hamleler ülkemiz amaciyla çok ağırbaşlı tek tehdit oluşturuyor ve bunun için yanıtımız ağır olacak” dedi.

Yayım tarihi
Dünya olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir