Gareth Bale: Türk taraftarının nasıl olduğunu biliyorum-haberi

Galler’in yıldız oyuncusu Gareth Bale, A ulusal Takım ile oynanacak avro 2020 A Grubu mücadelesi öncesi medya toplantısında konuştu.

Gareth Bale, yarın Türkiye’yi destekleyecek hatri sayilir büyüklükte tek kitleye karşı oynayacaklarının bilincinde olduklarını aktararak, “Tabii ki çok hatri sayilir büyüklükte kalabalığın karşısında oynamak çok iyi olacak. Tüm oyuncular motive olacaklar. Bizim açımızdan belki iyi olmayan tek şey ama daha evvel Türkiye’de de oynamıştım, Türk taraftarının nasıl olduğunu biliyorum. Bu kadar kalabalık insan topluğunu görmek bizim amaciyla de motive edici olacak. Umarım iki taraf içinde iyi tek mücadele olur. Bizim amaciyla çok hatri sayilir büyüklükte tek mesele değil, düşmanca bir kalabalık oluştursalar dahi bizim amaciyla mühim değil. dahada evvel böyle atmosferlerde oynadık, mühim var olan alana çıkınca yüzde yüzümüzü saglamak ve sakin oyunumuzu sürdürmek”

‘Hep birlikte tek bir hedefe kilitlenmeliyiz’

“Kolektif olarak müdafaa etmek ve hücuma çıkmamız gerekiyor. Kimin gol attığı çok mühim değil hep birlikte tek bir hedefe kilitlenmeliyiz. Atmosferin tesiri altında kalmadan elimizden geleni yapmalıyız. benim düsünceme göre bu keyif alınacak tek ortam. Bunu iyi kullanırsak size motivasyon verecek tek öğe da olabilir.” ifadelerini kullandı.

Bale, karşılaşmada öne geçmelerinin işlerini kolaylaştıracağını da aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir