Galatasaray’ın bonservisini alamadığı Henry Onyekuru’yu Fenerbahçe bitiriyor-haberi

Bu sezon kanatlardan beklediği verimi alamayan Fenerbahçe, Henry Onyekuru‘yu gözüne kestirdi. Galatasaray‘da kiralık olarak takim formasi giyen Onyekuru’nun tapusunun alınması amaciyla koşul olan 4.35 milyon euroluk ödemenin yapılması beklenmiyor. Terim, paranın Halil ve Gedson transferinde kullanılmasını rapor etmişti. Bu doğrultuda Monaco’da da takim formasi bulması zayıf görünen Onyekuru amaciyla Fenerbahçe olasiligi alana çıktı.

SADECE VALENCIA KATKI VERDİ

Fenerbahçe, bu sezon kanatlardan çok sıkıntı yaşadı. Sezon başında sakatlanıp formayı unutan Perotti, 2. devrede kadroya katılan Bright Samuel, Sinan ve Ferdi, istenilen seviyelere çıkamadı. Yalnızca Enner Valencia performans gösterdi, o da tek vakit ardindan forvete çekildi. asgari iki kanat düşünen Fenerbahçe, Onyekuru ismini ağırbaşlı şekilde masaya yatırdı. Monaco’nun istediği 4.35 milyon euronun ödenebileceği aktarıldı.

14 MAÇTA 5 GOL dört ASİST

Galatasaray’a dönem arasında kiralık gelen Onyekuru, Sarı-Kırmızılı takim formasi ile lige hızlı tek giriş yapıp, 5 gol dört asist kaydetmişti. Sonrasında sakatlık ve annesini kaybetmesi hasebiyle form grafiği düşmüştü. Hızlı ve golcü tek profili var olan Onyekuru, Sarı-Lacivertliler’in sorunlarını bitirebilecek tipte tek oyuncu.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir