Galatasaray’daki görevini resmen bırakan Fatih Terim, İstanbul’dan ayrıldı-haberi

Sarı-kırmızılı ekipte tertemiz idaresi belirleyecek seçenek beklenirken kontratı bu ay nihayetinde bitecek Fatih Terim transfere değin raporunu iletti ve İstanbul’dan ayrıldı. Hürriyet gazetesinde bulunan habere göre, deneyimli teknik adam, Galatasaray‘ın 5 bölgeye takviye yapması gerektiğini belirtti.

SOL BEK ŞART

Marcelo Saracchi ve buyruğa Taşdemir’in sözleşmelerinin bitecek olması hasebiyle Fatih Terim, sol beke takviye yapılması gerektiğini iletti. Sağ bekte de Martin Linnes ve Şener Özbayraklı’nın kontratı sona eriyor. Terim bu bölgeye de takviye yapılması gerektiğini vurguladı.

YERLİ BİR STOPER

Raporda Ayrı olarak doğru kadro planlaması yerine Galatasaray’ın türk mali tek stoper takviyesi ile birlikte ortada sahada ön libero pozisyonuna ve forvete tasima yapması gerektiğine dikkat çekti.

GEDSON VE HALİL ISRARI

Fatih Terim raporunda özellikle iki isminin ismini vererek mevzubahis futbolcuların takımda tutulmasının istikbal sezon amaçlari amaciyla mühim olduğuna vurgu yaptığı belirtildi. Fatih Terim, dönem arasında kiralanan Halil Dervişoğlu ile Gedson Fernandes’in de sarı kırmızılı takim formasi altında istikbal sezon dahada mühim işlere imzasini atacağına inandığını ve bu iki futbolcunun da transferine çözüm üretilmesi gerektiğini dile getirdi.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir