Galatasaray'da Ozan Korkut'tan seçim açıklaması-haberi

“Günün nihayetinde iki kez şampiyon olmuş tek takım var…”

Ozan Korkut, “Olayları anlık değerlendirmemek gerekir, olaylar anlık değerlendirilirse yanlış kapıya çıkılabilir. Bu belirsizlik ortamında, pandemi koşullarında kulübümüzün etkilenmemesi mümkün değil. Galatasaray’ın problemleri evvel tespit edilmeli, değerlendirilmeli ve yönetimde demokratik olarak kendisinin nazar açısını anlatmalı. reis devamlı finansal başarıdan başarıya konuşulduğunu söylüyor. Biz de teşekkür ediyoruz. Günün nihayetinde iki kez şampiyon olmuş tek takım var. Taraftarlarımızın ayrı, üyelerimizin, direktörlerimizin ve yönetimimizin tek katkısı vardır. Bu katkıyı tartışmaya neden yok.

“Bu idaresi başarılı bulmuyorum…”

Ben bu idaresi başarılı bulmuyorum. Zati başarılı bulsaydım ibra ederdim. Galatasaray demokratik, toleranslı ve sağduyulu insanların olduğu tek ortamdır. Başarılı ve doğru bulduğumuz insanları o konuda kutlama etmeliyiz. sade tek şekilde söylüyorum iki adet muvaffakiyet var. Başarının Bir hayli kriteri vardır. bendeniz bunu genel kurulda da söyledim. Şeffaflık ile alakalı idaresi başarısız buluyorum. Ama iki adet şampiyonluk var. ama sürecin bütününe baktığımda başarısız buluyorum.

“Seçimden ziyade mali genel kurulun yapılması lazım…”

Bu sürecin başından itibaren, zannederim Kasım ayıydı, yönetim fevkalade tek seçenek kararı aldı. O vakit adaylık açıklama eden arkadaşlarımız vardı. O gün içinde aynı görüşlerimi iletmiştim. Galatasaray’da seçimden ziyade mali genel kurulun yapılması gerekmektedir demiştim.

“Benim önceliğim Galatasaray’dır…”

Seçime gidip insanlara gelin oy atın diyorsunuz ama insanların gözlerini bağlıyorsunuz. Benim önceliğim Galatasaray’dır. Kurumdur. Hepimizin önceliği olabilmektedir ama benim önceliğim Galatasaray’dır. Demokratik tek seçime gitmeden evvel Galatasaray’ın problemlerini bilmek en demokratik hakkımızdır. Paylaşılsın. tasima sezonlarinda taraftar devamlı tasima bekliyor Niçin yapılmıyor demiştiniz. E taraftar tasima beklemekte haklı. Zira takım kar etmekte deniliyor. Açık ara şampiyon olalım istiyorlar. ama doğrular bilinmiyor.

“Galatasaray tek hayat markasıdır…”

Ben ve arkadaşlarım seçimin demokratik ortamda gerçekleşmediğini düşünüyor. Öncelik Galatasaray’ın ihtiyaçlarıdır. Biz değişik düşünüyoruz. Galatasaray’ın geldiği nokta, hiçbirimizin tek başına ortadan kaldırabileceği tek nokta değil. Bunu tek aile olarak hep birlikte yapabiliriz. Galatasaray sorunlarından da büyüktür. Galatasaray tek hayat markasıdır. Biz bunların üstesinden tabiki gelebiliriz. yarar sağlayacağını düşünen, bu ortamdaki herkese saygı duyuyorum. Ancak, tespitler yapılmadan; geçen seneden şu ana, şu vakit çok ağırbaşlı tek haziran ayı geçirildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir