Galatasaray’da başkan adaylarından Fatih Terim çağrısı-haberi

Galatasaray’da başkanlık seçimleri öncesi sözleşme krizi yaşanıyor. Fatih Terim, 2+3 senelik mukavelesinin evvel bölümünü doldurdu. deneyimli hoca ile şu anda yönetim değişeceği amaciyla kontrat yenilenmiyor. Bu durum karşısında harekete geçen reis adayları Burak Elmas, Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk, yasamsal medyadan çağrıda bulundu.

Burak Elmas’ın Galatasaray yönetim heyetine yaptığı çağrı şöyle:

“ACİL BİR EYLEM PLANI GEREKMEKTEDİR”

“2021 senesi alışılmış olan seçimli genel kurulumuzun, İçişleri Bakanlığı genelgesi ile ertelenmesi sonucu, Haziran ayı içinde tüzüğümüzün de öngördüğü benzeri en kısa müddette yapılacağı aşikardır.Bugünden başlayarak, tertemiz idarenin seçimi ve işe başlamasına civarindan geçecek var olan süre, özellikle futbol takımımızın sezon planlaması açısından yasamsal önem taşımaktadır. var oyuncu kontratlannin uzatılması, yenilenmesi ve/veya feshi ve 2021-2022 sezonuna baz alinarak takım planlaması yerine yapılacak tasima görüşmeleri amaciyla aciliyetli tek eylem planı gerekmektedir.

“FATİH TERİM’İN REHBERLİĞİNDE ÇALIŞILMASI EN DOĞRU YOL”

Seçimlerin ertelenmesi, Galatasaray’ın çok menfaatlerini sekteye uğratmaya neden olmamalı, ama tek müsterek  us ve tasarı çerçevesinde hızla devinim edilmelidir. Dolayısıyla, seçimler yapılıp tertemiz yönetim işe başlayana kadar, futbol ile alakalı asama ve alınacak kararlarda (her ne civarindan mukavelesi 31 mayıs 2021 tarihinde bitecek olsa da) var teknik direktörümüz ve divan heyeti üyemiz Sn. Fatih Terim’in rehberliğinde çalışılması en doğru ve emin yollar olacaktır. seçenek takvim ve çalışmalarının, Galatasaray’ın çok menfaatlerinin ve başarısının önüne geçmemesi adına, yarın ki yönetim heyeti toplantısında konuyu ivedilikle değerlendirmenizi ve İhtiyaç duyulan kararı almanızı öneriyorum.”

EŞREF HAMAMCIOĞLU’NDAN BİRLİK ÇAĞRISI

Galatasaray’da reis adayı Eşref Hamamcıoğlu da yasamsal medyadan, “Galatasaraylılar olarak tek sonraki Yorucu süreçte birlikte devinim etmemiz gerektiğine inanıyor ve bütün adaylara sesleniyorum” mesajıyla tek paylaşım yaptı. Hamamcıoğlu paylaşımında, “Seçimlerin Fatih Terim’in kontratının bitimi sonrası yapılacak olması nedeniyle; tasima ve kamp sürecinin kayıpsız geçmesi amaciyla bütün reis adaylarını -kim kazanırsa kazansın- fatih terim hocam ile yola ayni ritimde devam edeceklerini ifade edileceği müsterek tek deklarasyona imzasini atmaları istikametinde çağrıda bulunuyorum” ifadelerini kullandı.

METİN ÖZTÜRK DE DESTEK VERDİ

Galatasaray da tek başka reis adayı yazi Öztürk de başka adaylara destek vererek, “Diğer reis adaylarının da Fatih Hocamızla ilgili, bizimle aynı sağduyuya sahip olduklarını öğrenmekten mutluluk dolu olmak duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir