‘Futbolda FETÖ temizliği’ çağrısı yapan Rıdvan Dilmen, kendisini Sedat Peker’e benzetti-haberi

Merkez ortada hakem heyeti (MHK) Daha önceki başkanı Zekeriya Alp ile alakalı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ soruşturması başlatıldı. Haberin derhal peşinden gözler futbolda FETÖ temizliği tartışmasına döndü.

Yaklaşık tek sene evvel ‘futbolda FETÖ temizliği’ çağrısı yapan ve ‘temiz eller operasyonu’nu işaret ederek ‘hodri meydan’ diyen Daha önceki A ulusal ve Fenerbahçeli futbolcu, yorumcu Rıdvan Dilmen, bu mevzu hakkinda Odatv’ye konuştu.

İşte Dilmen’in olay alana getirecek açıklamaları:

“BU VATANDAŞLIK GÖREVİ”

“Zekeriya bey ile alakalı olarak şunu söyleyebilirim. Zekeriya ağabeyin bu işlerde olup olmadığını bilmiyorum. olasılık yürütecek olursak o işlerde olduğunu düşünmüyorum. elbette haklar var. Biz bunun için hiçbir şekilde karışamayız.”

“VEYİS ATEŞ GİBİ İSİMLER ÇIKTI”

Genel manada benim o konuşmam, aslında Yalnızca Eylül ayında değildi. bendeniz bunu asgari 4-5 sefer dillendirdim. Dikkat ediyorsanız bu iş Yalnızca sportif değil, nihayet günlerdeki olaylardan ardindan biliyorsunuz ki siyasi ayağı diyorlardı. Şimdiyse Yalnızca spor medyası ve sporcular üzerinden değil Veyis Ateş benzeri siyasi yazarlarında isimleri artık çok çıktı. Bu gazetecilerle alakalı bu kurumlardaki veyahut bu kurumlardaki insanlarla alakalı Sahiden tek temiz eller operasyonu yapılacaksa ki, benim konuşmamdan ardindan hiç kimse tek şey yapmadı. bendeniz çekildim kenara oturdum. Bu yurttaşlık görevi, ulusal birlik görevi.

“MASAK denetim EDECEK”

Mesela TFF’nin yüzlerce çalışanı var. Örneğin kulüplerimiz, spor yazarları, siyasi yazarlar, mesele bu televizyonlar ve gazetelerin sahipleri… Çok basit tek şey, devletin her yere koşturacak vaziyeti yok. Bunlar çalışanlarının TC’lerini devletin kurumlarına, savcılığa veyahut emniyete versinler. Maksimum dört haftada kimin ulusal kimin hükümet düşmanı olduğu alana çıkacaktır. Bu civarindan basit. bendeniz eğer rastgele tek örgüte mensupsam, bendeniz de deşifre ederim. İşime nihayet verin derim. bendeniz inanıyorum ki Bir hayli kişi geçmişte veyahut şimdi bu işe bulaştı. o nedenle de Sahiden bu memleket Temiz Eller değilse bile, bunu uygulamak zorunda. tek de bu olayın ahenk gösteren ücret istikameti var. Türkiye’de ise bütün sporcu, spor yöneticisi, federasyon, gazeteci, siyasi yazar, televizyonlarda çalışan gazetecilerin hepsini de MASAK mali olarak denetim etmeli.

“BAKIN GÖRÜN NELER OLUR”

Nasıl ki devletimiz herkesten vergi alıyor, baksınlar bakalım benim vergi ile problemim var mı? Bu atıp tutan yurttaslar nerede? Zira insanları yönlendiriyorlar. Sedat Peker‘in tek sürü iddiaları gündemde, bundan evvel başkalarının iddiaları gündemdeydi. Rıdvan Dilmen’in iddiaları gündemdeydi. Bugüne civarindan yapılmış hiçbir şey yok. TFF Başkanı yönerge verecek. bütün çalışanlarının TC’sini verecek. bütün kulüpler toplaminda ne durumdaysa onlar da verecekler devletin kurumlarına. Bakın görün neler olacağını? En geç altı ay içinde de Türk sporunda hiçbir şaibeye yollar açmadan sıkıntı olmaz Başka bir deyişle ama var vaziyette da şu anda Daha bendeniz insan kaynakları açısından medya ayağında ve sportif manada bunların içinde olduğunu düşünüyorum açıkçası.

“KARDEŞİM GEL DEMEDİLER”

Yaptığı açıklamaların derhal peşinden futbolda FETÖ iddiaları ile alakalı harekete geçilmediğini belirten Dilmen sözlerine şöyle ayni ritimde devam etti:

Bir farklık oldu mu diyorsanız benden ardindan hiçbir şey yapılmadı. Savcı da aramadı. Kardeşim gel tek dakika sen tek şeyler söylüyorsun demediler de bana. bendeniz Yalnızca o kişilerle alakalı dava açtım. O kişiler de bana dava açtı. kişisel oldu yani. Bu kişisel tek mesele değil, ülkenin sorunudur.

“ŞEKİP bey EKSİK YAZMIŞ”

Eski Fenerbahçe asbaşkanı Şekip Mosturoğlu’nun “2010 seneninde Amerika kampında bulunan futbolcu, teknik adam, yönetici, heyet üyesi, konuk kimler Pensilvanya’yı ziyaret etmiş? 11 senede dahada bu suale cevap bulunamamışsa; Futbolda (sporda) fetö temizliğini hiç beklemeyin” tweetiyle alakalı ise Dilmen şöyle konuştu:

Şekip bey yoksun yazmış. dahada evvel Fenerbahçe Spor takimi Başkanı Aziz Bey’in, Şekip bey ile birlikte olasılık ediyorum 2016-2017’lerde tek dahada hatali ilaninda bulunmuşlardı, kanıtlarla birlikte. O da sonuçlanmadı. Ne olduğu belirsiz oldu. Onun amaciyla Yalnızca sporcular arasından değil gazetecilerin de, bakın vardır demiyorum, kimsenin günahını da almak istemiyorum. ahenk gösteren ücret olarak da herkesin nasıl 3-5 bin galip gelen insanlara vergi daireleri icra getirebiliyorsa, bu civarindan çok paralar alıyoruz biz madem hepimizi de incelesinler. Oralardan da çıkar bu işler söyleyeyim.

“YÖNETENLER TC’LERİNİ VERSİN”

TFF’de görev alanların araştırıldığına inanmadığını kaydeden Dilmen, “TFF’de bin kişi çalışıyor. bendeniz inanmıyorum mesela. Sahiden diyorlar ya mesele biz araştırıldık. Hayır, araştırılmadınız. Araştırılsaydınız asgari surat adet sorgu olmazdı bugün” dedi.

TC’lerin araştırması çağrısını yineleyen Dilmen şöyle ayni ritimde devam etti:

TFF veyahut Yalnızca kulüplerin çalışanları, sporcuları, çaycısı filan demiyorum, yöneticilerin kendileri de vermeli TC’lerini. TFF’yi yönetenler versinler TC’lerini devlete. Ne iş yaparlar? Ortakları kim? Bulaşmışlar mı bu işe bulaşmamışlar mı? Yalnızca bin çalışanı değil Başka bir deyişle kendileri de verecekler. O müessesesi yönetenler de. O vakit sıkıntı kalmaz. Ama yürekleri yeter mi? Zannetmiyorum ama bunu da söyleyeyim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.