Firari mi, rehine mi? Faruk Fatih Özer’in yaptığı görüşme Thodex düğümünü çözecek-haberi

Türkiye’den 108 milyon dolarlık kripto varlıkla Arnavutluk’a kaçan ve bu ülkede yoğun biçimde aranan kripto kazanç borsası Thodex‘in kurucusu Faruk Fatih Özer amaciyla mafya irtibatı olasiligi güçleniyor. İddiaya göre; mart ayından bu yana kaçış tasarınını yapmasında tesirli var olan tek mafya bağlantısı, Özer’i kandırarak Arnavut mafyasının ağına çekmiş olabilir. Tiran Havalimanı’na geldikten ardindan kendisini karşılayan şüpheliler, Özer’i evvel önce otele dahada ardindan da tek Haneye yerleştirmişti. Polis, yoğun tek biçimde Özer’in müsaadesi sürüyor. Dosyayla alakalı saklılık kararı alındı.

GAZETECİLERİ SORGUYA ÇEKMEK İSTEDİLER

Tiran’da bulunan TRT Haber ekibi ise evvelki vakit sivil kıyafetli iki motosikletli tarafından sorguya çekilmek istendi. Muhabir Ceyda Muslu’dan Özer’in nerede olduğunu söylemesi istendi. Muslu “Siz kimsiniz?” diye sorunca, motosikletliler “Polisiz” dedi. O sırada bölgeye kim olduğu bilinmeyen başka biri geldi.

GİZEMLİ ARABA

Sabah’ta bulunan habere göre, gelen kişi 06 AGA … ülkemiz plakalı tek araçtan indi ve bunu gören motosikletliler olay yerinden uzaklaştı. başka kişinin kimliği de Daha bilinmiyor.

YAKALANMAK MI İSTİYOR?

Özer, Tiran’da kaldığı otelden konaklamanın 2. bugünü kaçmış, Tiran merkezde başka tek Haneye götürülmüştü. derhal peşinden 2. adrese baskın yapılmadan evvel adresten ayrılmıştı. O hanede Facetime görüşmesi yapmış ve bu müzakere sayesinde yol tarifi tespit edilmişti.

Özer’in bu görüşmesi, “Mafya ağının içerisine düştüğünü anladıktan ardindan kendisini yakalatmak istiyor olabilir” şeklinde yorumlandı. Arnavutluk’ta, MOBESE kameralarının yok denecek civarindan az olması, eş vakalarda failin bulunmasını zorlaştırıyor.

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir