Filistinli küçük çocuğun İsrail’in katlettiği babasına vedası yürekleri dağladı-haberi

Sosyal medya sitelerinde paylaşılan görüntüde, 12 yaşında olan minik Bera, ağlayarak, babası Sabır Süleyman (39) ve abisi Muhammed Süleyman’ın (16) omuzlarda taşınan cenazelerinin arkasından koşması ve babasına nihayet sefer bakmak istemesi yer alıyor.

“ALLAH YOLUNU AÇIK ETSİN BABACIĞIM”

Cenaze alayına yetişen ve babasına dokunmaya çalışan minik çocuk, gözyaşları içinde “Allah yolunu açık etsin babacığım.” diyor. minik çocuğun bu elemli vedası, cenazeye katılan başka Filistinlileri de gözyaşlarına boğdu.

BABA VE OĞLU, sema SALDIRISINDA yasamini KAYBETMİŞTİ

Sabır Süleyman ve erkek çocuğu Muhammed, İsrail uçaklarının Cibaliya şehirinin doğusundaki Tel el-Kaşif bölgesine düzen ettiği sema saldırılarında hayatını kaybetmişti.

İSRAİL’İN SALDIRISINDA KAYIPLAR ARTIYOR

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah’tan çekilmemesi üstüne Filistinli direniş grupları İsrail’e çok sayıda roket fırlatmıştı. bunun için karşılık İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne baz alinarak “Surların Muhafızı” isimi verilen askeri harekât başlatıldığını duyurmuştu. İsrail ordusunun saldırılarında 10’u çocuk, 1’i kadın 28 Filistin hayatını kaybetti, 115 kişi yaralandı.

Kaynak: Anadolu ajansı / Nour Mahd Ali Abu Aisha

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir