FETÖ elebaşı Gülen’in veliahtı Mehmet Ali Şengül, Almanya’da koronavirüsten öldü-haberi

Kırmızı listede aranan firari FETÖ‘cü Mehmet Ali Şengül, Almanya‘da öldü. Başına 10 milyon Lira mükafat konulan Şengül’ün Hessen eyaletindeki tek hastanede üç aydır koronavirüs Rehabilitasyonu gördüğü öğrenildi.

GÜLEN’İN YERİNE GEÇECEK İSİM OLARAK GÖSTERİLİYORDU

Fetullah Gülen 1966 seneninde örgütü kurduğunda yakınındaki 14 kişiden biri var olan Şengül, elebaşı can verdikten ardindan adina geçecek ad olarak gösteriliyordu. Mehmet Ali Şengül, FETÖ’nün Türkiye‘deki kumpas operasyonlarını koordine edip yöneten “Başyüceler” veyahut “İstişare Heyeti” olarak da Bilinen “Karanlık Kurul” içerisindeydi.

ÖZCAN’LA LİDERLİK KAVGASI

Gülen’in 1999’da örgütün asker-polis sorumlusu var olan Şengül, 2001’de örgütün ortada Asya sorumlusu olarak görevlendirilmişti. Örgütün ülkemiz imamı Mustafa Özcan’la liderlik çekişmesi yaşayan Şengül, örgütün Uzakdoğu imamlığını da yürütmüştü.

Şengül’ün teşkilat içinde tayin, terfi ve yönlendirmelerin yapıldığı istişare heyetinde olduğu, FETÖ çatı iddianamesinde de yer almıştı. tertemiz Şafak’ın haberine göre 15 Temmuz’dan evvel firar eden Şengül ile alakalı “silahlı pkk terör örgütü yöneticiliği” ve “anayasal düzeni ihlale teşebbüs” başta olmak üzere Bir hayli suçtan yakalama kararı bulunuyordu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir