Fenerbahçe’nin gündemindeki Okan Buruk: Bana şimdiye kadar teklif gelmedi-haberi

Geçtiğimiz sezon Medipol Başakşehir’e tarihinin evvel şampiyonluğunu yaşatan Okan Buruk, turuncu-lacivertli takımdan ayrıldıktan ardindan evvel kez konuştu. ile alakalı çıkan tasima iddialarına cevap veren toy çalıştırıcı, Galatasaray‘ın kendisinde yerinin çok başka olduğunu söylerken, Fenerbahçe‘den de tek öneri almadığını belirtti.

YAZA civarindan DİNLENECEK

Çalışma temposunu özlediğini de söyleyen Buruk, “Bundan evvel hep çalıştım. ara vermeden çalıştım. Bu asama bana iyi geldi diyebilirim. Yaz ayına civarindan kendimi yenilemiş şekilde ve istediğim tarzda tek proje olursa tekrar işin dahil kismina girmeyi istiyorum” şeklinde konuştu.

“BAŞAKŞEHİR’DEN AYRILMAMI İSTEDİLER”

Teknik direktör Buruk, Başakşehir’de ayrılık sürecinin takim idaresi tarafından başlatıldığını ifade ederken, “Göksel Gümüşdağ benim çok yakın arkadaşım. Çok kıymet verdiğim tek insan. Başkanımızdan bunun benzeri tek öneri geldi. Yenilenmenin takim amaciyla dahada iyi olacağını düşündüler. bendeniz de bunun için hazır olduğumu belirttim. Oyun olarak belki iyi işler yapabilirdik, ama kulüpten bunun benzeri tek öneri gelince bendeniz de ayrılmak vaziyetinde kaldım. bunun benzeri tek Vaziyetin takim amaciyla dahada iyi olacağını düşündüler. Yöneticilerle ve futbolcu arkadaşlarımızla dostluğumuz sürüyor. Aykut hoca da sezon arası geldi. Takımı doğru yere getirmek istiyor. Çok gayretli tek insan. hemide ona hemide Başakşehir takımına başarılar diliyorum. Başakşehir’den ayrılırken göz yaşlarıma hakim olamadım” diye konuştu.

“GALATASARAY’IN YERİ ÇOK BAŞKA”

Futbolculuk dönemlerinden beri bütün takımların taraftarları tarafından saygı duyulduğundan da laf eden Buruk, “Kavgadan beslenen tek insan değilim. kendisinin hayatımı sevgi üstüne kurdum. bütün takımların taraftarları bana sempatik geliyor. Hepsine saygı ve sevgi duyuyorum. Sokakta karşılaştığım bütün takım taraftarları bana saygı ve sevgi ile yaklaşıyor. İyi hoca, iyi karakter benzeri örneklerin ülkemizde çoğalmasını istek eden birisiyim. bendeniz Galatasaray altyapısında yetiştim. Üzerimde Galatasaray apoletinin olması çok normal. Beşiktaş’ta da iki sene oynadım. Orada da çok iyi günler geçirdim. İtalya’da mükemmel günlerim oldu. Ama elbette Galatasaray’ın yeri bendeniz de çok ayrı” dedi.

“GALATASARAY’I ÇOK İSTERİM”

Adının fatih terim hocam sonrası asama amaciyla Galatasaray’la anılmasıyla alakalı de konuşan başarılı çalıştırıcı, “Uzun yıllar Galatasaray’da çaba sarf ettim. Çok çok kupa kazandım. hatri sayilir büyüklükte başarılar yaşadım. Başakşehir ile yakaladığım başarının derhal peşinden Galatasaray ile adımın anılması gayet normal. Ama ülkemizin en başarılı teknik adamı diyebileceğimiz insan şu vakit Galatasaray’ın başında. Fatih Hocanın kazandığı şampiyonluklar ve İtalya’ya gidip hemide Milan hemide Fiorentina’yı çalıştırması hatri sayilir büyüklükte başarı. Bizlere misal oluşturabilecek tek insan. Fatih Hoca Galatasaray amaciyla çok kıymetli tek isim. O orada olmak istediği sürece olmalı. Galatasaray hocalığına aday gösterilmek benim amaciyla mutluluk dolu olmak verici. İleri de umarım bunun benzeri tek şey olur. Önemli var olan doğru vakitte doğru yerde buluşmak” şeklinde konuştu.

“FENERBAHÇE’DEN TEKLİF ALMADIM”

Takım çalıştırmadığı süre içinde Fenerbahçe’den öneri almadığını söyleyen Okan Buruk, “Boşta olduğum amaciyla bütün hoca değiştiren takımlarla ismim geçiyor. Fenerbahçe’den bana şimdiye civarindan öneri gelmedi. Bir hayli takımla adım geçiyor. ama tek öneri mevzubahis değil” dedi.

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir