Fenerbahçe’de yerli grubunu Vitor Pereira değil, Başkan Ali Koç dağıttı-haberi

Milliyet gazetesi köşe yazarı Attila Gökçe, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç‘un 11 Mayıs 2021’de kaybedilen Sivasspor mücadelesi hasebiyle hatri sayilir büyüklükte tek harekât başlattığını ve tek tek bu isimlerin gönderildiğini yazdı.

İşte Gökçe’nin yazısı:

“CEZALANDIRMA BAŞLATTI”

“Yara çok derin, hiddet çok kabarık. Fenerbahçe’nin 11 Mayıs 2021’de geçen sezonun 41. haftasında Sivasspor’a 2-1 yenilerek kucağına civarindan gelen şampiyonluk şansını yere düşürüp paramparça etmesi, reis Ali Koç ve yönetimdeki arkadaşları tarafından müthiş tek cezalandırma sürecini başlattı.

“OPERASYONLAR PEŞ PEŞE”

O günden beri Fenerbahçe’de operasyonlar peş peşe geliyor. buyruğa Belözoğlu, kalbi kırılarak, incinerek görevi bırakmak zorunda kaldı.

“BİRER BİRER GİTTİLER”

Menacer Volkan Ballı, Volkan Demirel, Selçuk Şahin, Marco (Mehmet) Aurelio birer birer uçup gittiler.

“CANER ERKİN…”

Caner Erkin de hazan yaprağı benzeri dalından düşüp kapının önüne konulanlardan…

“SIRADA ozan TUFAN VAR”

Şimdi görülen o ki sırada ozan Tufan da var. Onun takımdan ayrılması, öncekilerden değişik olacak. beynelmilel maharetleriyle tanınan futbol menajerleri, Avrupa’da Zati Bilinen ve tanınan ozan Tufan’a endüstriyel liglerden biri amaciyla sözleşme örneği gönderebilirler. Fenerbahçe de şu “Finansal Fair Play” sürecinde uygun istikbal elde ederek başarılı tek harekât gerçekleştirmiş olur.

“GRUBU Tamamiyle DAĞITIYOR”

Ama asıl harekât tasima değil, ozan da dahil kaybetmeye Sanki alışmış grubu Tamamiyle dağıtarak Fenerbahçe’nin dışına atmaktır.

“ALİ KOÇ’UN 11 MAYIS ÖFKESİ”

Bu operasyonlar gündem oluştururken, öne çıkan fotoğraf, Vitor Pereira’dır. Marco Aurelio’dan Caner Erkin’e civarindan gidenlerin çoğu, Pereira tarafından istenmediği amaciyla gönderilmiş oluyor. Oysa bu kararlar, belli ki reis Ali Koç’un 11 Mayıs öfkesine dayanmaktadır.

“GÜÇLÜ VE KARİZMATİK BİR HOCADAN HAYIR CEVABI”

Rivayet odur ki, tertemiz sezon amaciyla kuvvetli ve karizmatik tek teknik patron arayan Fenerbahçe, tek menacer aracılığıyla bunun benzeri tek adayı yoklamıştır. Aldığı cevap “hayır”dır… O hocaya öneri ettiği aday sorulur… öneri gelmez. Aradan üç vakit geçer ve Pereira işbaşı yapar.

“ALİ KOÇ, SEBA OLAMADI”

Araştırmadan, hazırlanmadan, Daha önceki tanışıklık ve koşullar hatırına oluşan tek buluşmadır bu. Neresinden bakarsanız bakınız, ortada çok değişik başka tek hakikat vardır: Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, merhum Süleyman Seba’nın Beşiktaş’ta Gordon Milne’e gösterdiği sabrı, verdiği desteği buyruğa Belözoğlu’ndan esirgemiştir. Seba’nın sabrı, üçüncü seneninde üç sene üst üstüne yaşanan şampiyonluklar getirmiştir.

“ÜÇGEN KARE OLURSA YANDIN”

Fenerbahçe’de ise Ali Koç’un üst üstüne kaybettiği şampiyonluklar serisi üçü tamamlamıştır. Şimdi dördüncüde… Üçgen kareye dönüşürse… Haziranda fevkalade kongreye gider Fenerbahçe… o nedenle bu sene o senedir yani… Oldun oldun! Olmazsa yandın!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir