Fenerbahçe'de Vitor Pereira'nın kredisi tükendi-haberi

Sezon başında hatri sayilir büyüklükte umutlarla göreve getirilen, ‘yarım var olan hesabım var’ mesajları veren Vitor Pereira, Konyaspor deplasmanında da mağlubiyeti kenardan izledi. ulusal ara sonrası evvel Trabzonspor ’a, derhal peşinden Kadıköy’de Alanyaspor ’a yenik var olan Sarı Lacivertliler, Bir gün evvel de Konyaspor’a deplasmanda yenildi. Üst üstüne üç maçtır kaybeden Kanarya, evvel dört sıranın dışında kaldı. Yalnızca ligde değil, Avrupa’da da işler perişan gidiyor. Frankfurt, Olympiakos ve Antwerp’in bulunduğu grupta üç mücadele nihayetinde galibiyeti var olmayan Fenerbahçe , iki beraberlik alabildi. Pereira’nın 2- iki biten nihayet Antwerp karşılaşması sonrasındaki sözleri de hatri sayilir büyüklükte reaksiyon çekmiş, Portekizli hoca, “Bu kulüpte UEFA Avrupa Ligi’ni kazanabileceğimizi düşünen var mı?” demişti.

Milli ara geliyor

Önlenemez perişan gidişatın derhal peşinden Pereira’nın suyu iyice ısınırken, Ali Koç başkanlığındaki Fenerbahçe yönetim Kurulu’nun yapacağı evvel toplantıda, anne gündem maddesinin teknik erkek konusu olacağı öğrenildi. Önümüzdeki hafta Kadıköy’de Kayseri mücadelesi var. Sonrasında iki hafta ulusal araya giriliyor. 

Hamleleri netice vermedi

11. dakikada Konyaspor’un 2-0 öne geçmesi sonrası Vitor Pereira, farklıklar amaciyla devreyi dahi beklemedi. Portekizli hoca, 41. dakikada Rossi, Pelkas ve Sangare’yi çıkardı. Bu üçlünün adina Serdar Dursun, Novak ve İrfan Can’ı soktu. ama uzunca süre Fenerbahçe’nin oyununda Bir hayli tek değişim olmadı. Pereira, 59’da sakatlanan Gustavo’nun adina Mert Hakan’ı alırken, Altay’ın adina de mecburi olarak Berke’yi soktu. Valencia da sakatlanınca, farklık hakkı kalmadığı amaciyla Kanarya takriben nihayet 15 dakikayı 10 kişiyle tamamladı. 

  • futbol
  • süper lig

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir