Fenerbahçe'de Luiz Gustavo yeniden doğdu-haberi

Brezilyalı yıldız Luiz Gustavo, Fenerbahçe ’ye imzasini attığı 2019-20 sezonunun başından beri takımın dayanilmaz oyuncuları arasında yer aldı. Gustavo, Sarı-Lacivertli kariyerinde Yalnızca tek kez, sakatlığını tertemiz atlattığı amaciyla yedek kalmıştı. ama buyruğa Belözoğlu’nun takımın başına geçmesiyle birlikte deneyimli ortada alan oyuncusu kulübeye cezali oldu, ağırbaşlı ciddi ayrılık kararını değerlendirmeye başladı. Vitor Pereira’nın gelmesi ile her şey değişti.

Portekizli çalıştırıcı, evvel Gustavo ile hususi tek müzakere yaptı; takım amaciyla ne civarindan mühim tek oyuncu olduğunu ve kendisiyle alakalı tasarılarını anlattı. derhal peşinden 34 yaşında olan futbolcu takım kaptanlardan biri oldu. Hocasının bu yaklaşımı ile tekrar kendisini kıymetli hisseden Luiz Gustavo, ayrılık olasiligini Tamamiyle kafasından sildi.

Pereira’nın jokeri

Vitor Pereira, Luiz Gustavo’yu bu sezon iki değişik alanda kullanmayı planlıyor. Portekizli teknik adam, talebesini hemide ortada sahanın merkezinde ayni vakitte da stoperde görevlendirecek. Pereira, hazırlık maçlarında her iki mevkide de oynattığı Gustavo’yu bu sezon joker oyuncu olarak değerlendirmek istiyor.

Yusuf Dursun

  • Fenerbahçe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.