Fatih Terim’in Benfica ile kurduğu bağlantı sayesinde G.Saray’a yıldız yağacak-haberi

Seçimin derhal peşinden transfere yoğunlaşan Galatasaray, evvela geçen sezon takımda kiralık oynayan oyuncuların işini bitirmek istiyor. Bunlardan birisi bonservisi Benfica‘da var olan Gedson Fernandes, ötekisi de Brentford’un oyuncusu var olan Halil Dervişoğlu.

7 MİLYON avro İSTİYORLAR

Sarı kırmızılılar Halil amaciyla İngiliz ekibine tek senelik kiralama bedeli olarak tek milyon avro öneri etti. Galatasaray Ayrı olarak sözleşmeye takriben dört milyon euro’luk satın alma opsiyonu koydurmak istiyor. Brentford ise Halil amaciyla 7 milyon avro istiyor. Halil benzeri geçen sezonun 2. yarısında kiralık olarak takim formasi giyen Gedson Fernandes amaciyla ise fatih terim hocam araya girdi.

SIKI PAZARLIKLAR BAŞLADI

Benfica’nın sportif direktörü Rui Costa, Terim’in Milan’dan talebesi. İlişkilerini kesmeyen ikilinin samimiyeti, bu transferde kilit oyun oynuyor. Rui Costa’yı arayan var olan Terim, Gedson Fernandes’in tek sene dahada kiralanması amaciyla talebesiyle görüştü ve müspet cevap aldı

Bu transferde Galatasaray’ın iki milyon avro kiralama ve 5 milyon avro da mecburi satın alma opsiyonunu masaya koyduğu bildirildi. Benfica ise satın alma seçeneğinin dahada çok olması gerektiğini aktardı ve pazarlıklar başladı.

BENFICA İLE uzunca VADELİ İŞ BİRLİĞİ

İkilinin görüşmesi Yalnızca Gedson özelinde olmadı. Terim, Galatasaray ile Benfica’nın dahada kapsamı geniş tek iş birliğine gitmesini de önerdi.

Türkiye Gazetesi’nin haberine göre, Benfica, istikbal vadeden isimleri Galatasaray’a kiralayabilir. istikbal oyuncular performansını artırıp iyi tek ücrete satılırsa bundan Galatasaray da gelirler elde edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir