Fatih Terim’den çarpıcı Haaland itirafı: Oyuncuyla anlaşma noktasına gelmiştik-haberi

Galatasaray teknik patronu Fatih Terim, gazetecilerle gerçekleştirdiği hasbihal toplantısında mühim açıklamalarda bulundu. deneyimli hoca, attığı gollerle Avrupa’yı sallayan Borussia Dortmund’un yıldızı Haaland’ın tek asama gündemlerine geldiğini ama limit olmaması hasebiyle bitirme noktasına gelinemediğini belirtti.

“ELİMİZİ ÇABUK TUTMAZSAK ALIRLAR”

Fatih Terim, Galatasaray’ın tek asama Haaland’a alakası amaciyla şöyle konuştu:

“Birçok oyuncu seyrettiriyoruz biliyorsunuz. Bunlar arasında Erling Haaland sizin amaciyla en çarpıcısı olabilir. Biz onu U20 Şampiyonası’nda izlettik, canlı olarak da dahada ardindan tek lig mücadelesi amaciyla Norveç’e Ümit Davala Hoca ile Necati Ateş Hoca’yı gönderdim. Oradan beni aradılar, maçtan. ‘Hocam, bütün scoutlar burada, elimizi acele tutmazsak alırlar’ dedi. canlı seyrettiriyorum. Biri santrafor, öbürü bek oynamış ama her yerde de kullanmışız futbolculuk döneminde. O vakit limitimiz olsaydı, 8-9 milyona transferi bitirme noktasına gelecektik.

“HAALAND’IN BABASIYLA GÖRÜŞTÜK”

Juventus, City, MANU hepsi orada. Şu vakit Avrupa’nın en mühim oyuncusu. Martin Linnes ile birlikte Norveç’in aynı şehrinden olduğu amaciyla iletişim kurduk, babasıyla görüştük. Oyuncuyla anlaşma noktasına geldik. Maalesef, Norveç’ten hiç çıkmamış 20 yaşında tek oyuncuya o asama 8-9 milyon versek, neler olabilirdi Türkiye’de, siz olasılık edin. Şimdi 150 milyon euro.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.