Fatih Terim alınan kötü sonuçlarla ilgili itirafta bulundu: Bu sezon biraz fazla kırılganız-haberi

Süper Lig’in 36. haftasında evinde Trabzonspor ile 1-1 berabere var olan Galatasaray‘da teknik patron Fatih Terim, karşılaşmanın derhal peşinden açıklamalarda bulundu. Kazanamadıkları amaciyla kızgın olduğunu söyleyen deneyimli teknik adam, futbolcularını da eleştirdi.

İşte Terim’in o açıklamaları:

“YİNE BİREYSEL HATA”

“Galatasaray olarak dahil sahada dahada baskılı, dahada üretken olmamız gerekir. İlk yarı bunu yapamadık. Rakip dahada iyi oynadı. Bunu onay etmeliyiz. İkinci yarı momentumu aldık. Baskılarla top çaldık. tekrar tek ferdi hatadan gol yedik. O da oyuncuda psikolojik olarak ‘yine mi’ hissi yaşattı. Sivas maçında art pas atıyor Martin, gol yiyor. Rizespor maçında Saracchi taç atıyor, Luyindama ile gol yiyoruz. Bu yetmiyor buyruğa art pas atıyor gol yiyoruz. ferdi hataları devamlı yapan ve cezalandırılan tek takım olarak oyuncuları psikolojik olarak etkiliyor.

“KÜSME OYUNU OLDU”

3-5 dakika şok yaşadılar. Küsme, oyunu bırakma oldu. Şurada kazansak olaylar bambaşka tek yere gelecekti. Kızıyorum. Galatasaray’ın 2. yarı 11 şutu var belki ama üretmede dahada çok olmalıyız. Gelen, üreten, pozisyon bulan tek takım olmalıyız. Rakip ne oynarsa oynasın. kendisinin oynadığımız oyunu istedik, ekstra tek şey istemedik. Bunu yaptığımız anlarda enteresan tek gol yedik. Doğru yerde durmayıp, doğru pozisyon almayınca, Luyindama da rakibe oynayınca ağırbaşlı vakitte geriye düştük. Buradan dersler çıkarmalıyız.

“BİR PUANIN DÖNÜŞÜNÜ GÖRECEĞİZ”

Bu tek nokta bize nasıl dönecek göreceğiz. kimi öyle yerlerde öyle tek puanlar vardır ki size değişik döner. İnşallah öyle olur. Bu sene anlaşıldı ki bizim dışarıyla paylaşamadığımız tek sürü sıkıntılarımız var. Tam tek tanesini iyi ederken, öbürü sakatlanıyor. Çıkan giren oyuncuların da doğru oynaması, senelerdir oynadığımız oyunu en iyi şekilde oynaması gerekir. Ne yazık ki bu erken olmadı. İşimiz devam, yapacak başka tek şey yok.

“AZ ŞEYLE UĞRAŞMIYORUZ”

Arkadaşlar, kırılganlık olabilir. Az şeylerle uğraşmıyoruz. İçeride dışarıda. Bunu onay etmek lazım. Sakatlıklar, cezalar. bendeniz şimdi Niçin karar yedim sarı kart. Yana doğru hizadan çıkmışız. alana girmemişiz, bilmemne olmamış. tek sürü şey başımıza geliyor. tek misal vereyim. Yedlin’e tek faul yapıldı, Daha oynamıyor. Sarı kart. tek şey olmamış benzeri devam. Biz 10-11 mücadelesi 10 kişi oynadık. tek sürü sıkıntı tek araya gelince içte ve dışta mesele haline geliyor. Çözüyor muyuz, elbette çözüyoruz, çözmeye çalışıyoruz. Allah kismet ederse en iyi şekilde ayni ritimde devam edeceğiz. 6 hafta var, az buz değil. 6 hafta 18 nokta demek. Rakiplerin kaybını bekleyeceğiz. Her mücadele her rakip amaciyla nokta kaybı olabilir. ülkemiz Ligi’nin de güzelliği bu zaten.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir