Facebook CEO’su Zuckerberg ‘ışınlanma’ için tarih verdi: 10 yıl içinde toplantılara ışınlanarak gideceksiniz-haberi

Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg, ışınlanma teknolojisinin hayatımıza gireceği tarihe ait açıklamalarda bulundu. Mark Zuckerberg, The Information’a verdiği röportajda “Sosyal deneyimlerin mukaddes kasesi, tek başkasıyla birlikte bulunduğunuz hissini verebilmesinde yatıyor” dedi.

Zuckerberg, geleceğin enformasyon platformunun sanal gerçeklik olacağını ve bu kapsamda artırılmış ve sanal gerçekliğe yatırım yapmanın mantıklı olduğuna inandığını söyledi.

“UÇAKLAR, ARABALAR ayni ritimde devam EDECEK”

“2021’deyiz, bitleri (veri depolamada en minik dosya birimi) devinim ettirmek atomu devinim ettirmekten çok dahada kolay” diyen Zuckerberg, “Tabii ki arabalar, uçaklar, bütün bunlar var olmaya ayni ritimde devam edecek. Oysa dahada çok ışınlama gerçekleştirdiğimizde Yalnızca yolculuğu ve ferdi olarak bizi yavaşlatan türden şeyleri kişisel olarak ortadan kaldırmakla kalmıyoruz, bunun aynı zamanda cemiyet ve genel bakımdan seyyare amaciyla de dahada iyi olduğunu düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Zuckerberg, sanal gerçekliğe geçişin, hayat amaciyla de iyi olacağını, karbon salınımının ağırbaşlı oranda azalabileceğinin altını çizdi. Zuckberg açıklamasında “10 sene içinde toplantılara ‘ışınlanarak’ gideceksiniz” diye konuştu.

“O AŞAMAYA VARMAYI ÇOK İSTİYORUM”

Sanal gerçekliğin gelişmesi gerektiğini belirten Zuckerberg, geliştiricileri cezbetmesi amaciyla hatri sayilir büyüklükte 10 milyon etkin kullanıcıya sahip olması ve hatri sayilir büyüklükte tek sektör haline gelmesi gerektiğini ifade etti. Zuckerberg, “Bugün sanal gerçeklikte nerede olduğumuzu düşündüğümde, deneyime girebiliyoruz. mükemmel oyunlar ve değişik deneyimler mevcut. Ama kendisinin gerçekçi avatarınıza sahip olduğunuz, biriyle hakikat göz teması kurabildiğiniz, avatarınıza yansıtılan hakikat ifadelerin bulunduğu aşamaya varmayı çok istiyorum” dedi.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Yayım tarihi
Ekonomi olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir