Evin Demirhan, gözünü Tokyo 2020 şampiyonluğuna dikti-haberi

Olimpiyatlarda 50 kiloda ugras edecek Evin Demirhan, takım arkadaşı Yasemin Adar ile teknik patron Efrahim Kahraman gözetiminde Bolu Aladağ Kamp Eğitim Merkezi’nde gün içinde çift idman yaparak çalışmalarını sürdürüyor.

Yabancı partnerleriyle de kondisyon, teknik ve Strateji ağırlıklı çalışan Demirhan, olimpiyatlarda altın madalyaya ulaşmayı istiyor.

“İnşallah emeklerimizin karşılığını alırız”

Milli sporcu Evin Demirhan, Anadolu ajansı muhabirine, Bolu’da iyi tek kamp çagi geçirdiğini, hocalarının desteğiyle yoğun tempo içinde olimpiyatlara hazırlandıklarını söyledi.

Olimpiyat heyecanını şimdiden yaşamaya başladığını ifade eden Demirhan, “Artık vakit gün sayıyorum. Kadın güreşçi olarak tarihe imzasini atmak istediğimiz amaciyla çok heyecanlıyız, istekli ve arzulu çalışıyoruz. İnşallah emeklerimizin karşılığını alırız.” dedi.

Demirhan, kadın güreşçiler olarak Bir hayli ilke imzasini attıklarını anımsatarak, şunları kaydetti:

“Yasemin ablayla hayat şampiyonluğu yaşadık. Şimdi allahın izniyle olimpiyatlarda da tek tarihe imzasini atarız. Bu ilki yaşamayı çok istiyorum. Olimpiyatlarda tek hedefimiz, İstiklal Marşı’mızı okutturmak ve bayrağımızı en dorukta göndere çekmektir. o nedenle elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. bu konuyla alakali Türk halkının desteğini arkamızda çok hissediyoruz. Onlardan da dualarını bekliyoruz.”

Evin Demirhan, Bolu Aladağ’ın kamp amaciyla çok randımanlı tek yer olduğunu belirterek, temiz tabiatta yürüyüş yapıp antrenmanlara çok iyi şekilde motive olduklarını, hemide fiziki ayni vakitte da mental olarak hazır vaziyete geldiklerini vurguladı.

“Kız kardeşlerimin güreşe başlamalarını öneri ediyorum”

Genç güreşçilere de tavsiyelerde bulunan ulusal güreşçi Demirhan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bizdeki başarılar arttıkça arkamızdaki kız çocukları da dahada umutla ve ümitli şekilde hazırlanıyor. Hedeflerimizden tek tanesi de onlar amaciyla dahada iyi kapılar açabilmek çünkü takim sayımız az. Kadın güreşinde dahada çok kız çocuğuna erişmek istiyoruz. Başardıkça onların da kalplerine dokunmuş olacağız. Kız kardeşlerimin güreşe başlamalarını öneri ediyorum. Pes etmeden, Senemeden çalışarak, azmin gücüyle iyi işler başaracaklarına inansınlar.”

AA

  • 2020 Tokyo Olimpiyatları
  • Güreş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir