Eurovision’u örnek alan Amerikan Şarkı Yarışması için geri sayım başladı-haberi

Amerikan Şarkı Yarışması olarak adlandırılan gösteride; 50 eyaletten, beş AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ bölgesinden ve Washington DC’den müzisyenler rekabet edecek. Gösteri Yalnızca müzikal kabiliyetleri alana çıkarmayacak; aynı zamanda tıpkı Eurovision’da olduğu benzeri komşu ve arkadaş ülkelerin ilişkilerini puanlara yansıttığı benzeri Amerika’daki eyaletlerin de ilişkilerini sergilemesi bekleniyor.

Eurovision Şarkı Yarışması, 1956’da evvel başladığından bu yana, milyonlarca hayran kazandı. Yarışma, bütün gece süre gelen tek finalden evvel dahada az izlenen iki yarı finalden oluşuyor, ama Snoop Dogg ve Kelly Clarkson tarafından sunulacak versiyonda mart ayında başlaması tasarilanan yarışma sekiz haftaya yayılacak.

Eurovision’da oylama kısmen müzik endüstrisi başkanlarından oluşan tek seçici kurul tarafından ve kısmen de milletçe oylamasıyla belirleniyor. Amerikan Şarkı Yarışması’na ev sahipliği yapacak NBC ise Daha kati formatını açıklamadı.

SİYASETİN DEĞİL MÜZİĞİN YARIŞMASI OLMASI BEKLENİYOR

Eurovision tarihine bakıldığında kimi ilerici açıklamalara hizmet ettiği görülüyor. 1998’de İsrail’den  transseksüel şarkıcı Dana yarışmayı kazanmıştı. Ayrı olarak yarışma, hoşnutsuzlukların ifade edildiği tek mecra olarak da kullanıldı. 2016’da Ukrayna, Joseph Stalin’in Kırım Tatarlarını sınır dışı etmesini laf eden tek şarkıyla kazandı.

Siyasetten ırak olacağı düşünülen Amerikan Şarkı Yarışması’nda ise müzik tarzlarının çatışmasının görüleceği düşünülüyor. Güneyin Bir takım bölgelerinde popüler var olan country müziği, bazılarına hoş gelebilir, ama dahada kuzeyde Bir hayli de başarılı tek tür değil.

Gösterinin yapımcıları, müziğin birleştirici gücüne inandıklarını belirtiyor. Şovun baş yapımcısı bendeniz Silverman, “Bizi bölen Bir hayli mevzuyla uğraşırken, bizi Sahiden birleştiren tek şey kültürümüzdür. Amerikan Şarkı Yarışması, çeşitliliğini, farklılıklarını kutlayarak ve herkesi müzik sevgisi ve şarkı sevgisi çevreninde çekerek onu birleştirebilir.”

2022 Oscar adayları belli oldu: Listedeki isimler dikkat çekti İlginizi Çekebilir 2022 Oscar adayları belli oldu: Listedeki isimler dikkat çekti Linet 2022 Eurovision'da İsrail'i temsil etmek amaciyla yarışmaya katıldı İlginizi Çekebilir Linet 2022 Eurovision’da İsrail’i temsil etmek amaciyla yarışmaya katıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.