‘Kamu eczacılarının mali ve özlük hakları iyileştirilsin’ önergesini AKP ve MHP reddetti-haberi

Sağlık Komisyonu’nda, kamu eczacılarının mali ve özlük haklarının iyileştirilmesi için CHP tarafından önerge verildi. Komisyon Başkanı Recep Akdağ ve AKP ve MHP’li milletvekillerinin ret verdiği önergenin oylanması sonucunda 9-9 eşitlik çıktı. Yeniden yapılan oylamada AKP ve MHP oylarıyla önerge reddedildi.

Baklavada fıstık yerine ıspanak ve bezelye… Ayırt etmek çok zor-haberi

Son günlerde ‘Ispanaktan Antep Fıstığı’ yapımının anlatıldığı video, sosyal medyada gündem oldu. Videoda ıspanağı farklı işlemlerden geçirildikten sonra antep fıstığı görünümüne getirilip, baklavanın içerine konulduğu görülüyor. Videoyu çeken kişi bu tarifi bir baklava ustasından aldığını belirtiyor. Yeşil rengi nedeniyle ufalanıp fıstıkmış gibi satılan ürünü ayırt etmek ise çok zor

MİT’ten nokta operasyon: Kaçırılan kaymakam ve 8 askeri HDP’li vekillere böyle teslim etmişti-haberi

Irak’ın kuzeyindeki Süleymaniye kentinde Milli İstihbarat Teşkilatınca düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK’nın yöneticilerinden Dilxwaz kod adlı Mehmet Doğan nokta operasyonla etkisiz hale getirildi. Terörist Doğan, 2013’te kaçırılan Kaymakam Kenan Erenoğlu ile 8 askeri Irak’ın kuzeyindeki Zap Vadisinde HDP’li milletvekillerine teslim etmişti.