AKP’den sağlık çalışanları için 3600 ek gösterge açıklaması-haberi

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi; sağlık çalışanlarımız ile ilgili yasal düzenlemeleri mayıs ayı içerisinde TBMM’ye getirmeyi planlıyoruz. Başta hemşireler olmak üzere diğer sağlık bilimi lisansiyerleri de 3600 ek gösterge kapsamı içine alınacak” dedi.

Pınar Gültekin’in annesi için hapis cezası istemi-haberi

Muğla’da üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’i (27) boğduktan sonra varile koyup yakan Cemal Metin Avcı’ya (32) duruşma salonunda “Seni öldüreceğim, öldüreceğim köpek. Sen niye orada konuşuyorsun köpek?” diyerek hakarette bulunduğu gerekçesiyle acılı anne Şefika Gültekin hakkında savcılık tarafından hazırlanan iddianamede, 4 yıl 4 ay hapis cezası ile cezalandırılması istendi. İddianame, mahkeme tarafından kabul edilerek, anne Gültekin hakkında kamu davası açıldı.

Gezi tutuklularından mesaj var: Siyasete malzeme için bu karar çıktı-haberi

CHP milletvekili Mahmut Tanal, bayramın ilk günü Silivri Cezaevi’ne giderek Osman Kavala, Tayfun Kahraman, Can Atalay ve Hakan Altınay’la görüştü. Tanal, Osman Kavala’nın, “İktidarın Gezi Davası kararlarını seçim malzemesi olarak kullanmayı planladığını, bu uğurda hem kendilerinin hem toplumun mağdur edildiğini hem de yargının itibarsızlaştırıldığını” dile getirdiğini söyledi.

Apple’ın kurucusundan yatırımcılar ve girişimciler için ipuçları-haberi

Teknoloji devi Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak bir röportajında yatırım sırlarını aktardı. Girişimcilerin olabildiğince düşük maliyetle işe başlaması gerektiğini belirten Wozniak, kredilerle çok fazla açılmaya son derece karşı olduğunu belirtti. Söyleşide popüler yatırım aracı kriptoları da yorumlayan iş insanı bu konuda oldukça şüpheci.