Eski bakan: Aslında Atatürk’ü çok seven birisi değilim-haberi

23 Nisan’da Mustafa Kemal Atatürk’ün icraatlarının anlatıldığı video paylaşımında bulunan Eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, paylaşımının ‘Erdoğan’a gönderme yaptı’ şeklinde yorumlanması üzerine yeni bir paylaşımda bulundu. Bayraktar yaptığı açıklamada, “Aslında Atatürk’ü çok seven birisi değilim ancak, her Türkiye vatandaşının Atatürk’e saygı duyması gerektiğini vurgulamak istedim.” dedi.

Bakan Nebati: Türkiye ekonomisini faiz ve kur sarmalından çıkardık-haberi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, “Enflasyon ilgili bir sıkıntımız var. Hiç merak etmeyin, aşıyoruz, aşacağız. Türk lirasına güveni artırıyoruz. Türkiye ekonomisini faiz ve kur sarmalından çıkardık” dedi. Nebati ayrıca, ilerleyen saatlerde Urfa’da iş dünyasıyla yapacakları toplantının ardından yeni açıklamalar yapacağını söyleyerek “Yeni müjdelerimiz var, elektrik tamam inşallah” diye konuştu.

Bilim Kurulu’ndan maske ve kısıtlama kararı! Bakan Koca, coronada yeni dönemi açıkladı-haberi

Bilim Kurulu, corona virüsüyle mücadelede gelinen nokta, maske yasağı ve kısıtlamaların tekrar değerlendirilmesi gündemiyle toplandı. Kritik toplantı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, coronada alınan yeni kararları açıkladı. Buna göre maske ve HES kodu zorunluluğu kalktı. Öte yandan okullarla ilgili de yeni bir karar alındı. İşte 5 maddede yeni corona kararları…