Davutoğlu’ndan cumhurbaşkanı adayı açıklaması-haberi

Altılı masanın cumhurbaşkanı adayıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi lideri Davutoğlu, “Yeni Cumhurbaşkanı ya altı liderden biri olur, ya dışarıdan birisi olur. Ama ister içeriden, ister dışarıdan olsun, ilkeler konusunda onun taahhüdünü isteriz, yetmez, 6 lider o Cumhurbaşkanlığı döneminde garantör olur” dedi.

AKP’den sağlık çalışanları için 3600 ek gösterge açıklaması-haberi

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı gibi; sağlık çalışanlarımız ile ilgili yasal düzenlemeleri mayıs ayı içerisinde TBMM’ye getirmeyi planlıyoruz. Başta hemşireler olmak üzere diğer sağlık bilimi lisansiyerleri de 3600 ek gösterge kapsamı içine alınacak” dedi.

Ali Babacan’dan 6’lı masa ve seçim açıklaması-haberi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Cumhurbaşkanı seçimlerinde altılı masanın adayı büyük bir zafer kazanacak. Bu iş çözülecek. Biz, altılı masada demokrasimizi kurtarmak için el ele verdik. Türkiye’yi Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçireceğiz. Türkiye’yi, sağ salim barış, özgürlük ve adalet limanına ulaştıracağız” dedi.

TBMM Başkanı Şentop’tan seçim barajı açıklaması-haberi

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, AKP ve MHP’nin Meclis başkanlığına sunduğu seçim kanunu değişikliği teklifiyle ilgili “Barajı yüzde 10’dan yüzde 7’ye indirme konusunda yapılan değerlendirmelerde gözden kaçmaması gereken bir husus da ittifaklar dolayısıyla, ittifaka dahil olan partiler bakımından barajın esasen sıfır olduğu yani ittifaka giren bir parti için baraj söz konusu değil, ittifak açısından yüzde 7 baraj düşünülüyor” dedi.