Eski bakan: Aslında Atatürk’ü çok seven birisi değilim-haberi

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrası istifa eden Daha önceki Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 23 Nisan’da yasamsal medya hesabından çarpıcı tek Atatürk videosu yayımlamıştı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarının bulunduğu videoda, Atatürk’e yöneltilen iftiralara yer verilirken aslında Atatürk’ün tam  ters mühim icraatlara imzasini attığı vurgulanmıştı.

Videoda, kim olduğu bilinmeyen biri şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bize tek Mustafa Kemal Atatürk tanıttılar yahu erkek İngiliz’e karşı ugras ediyor, İngiliz’i, Fransız’ı, Yunan’ı, İtalyan’ı denize döküyor, erkek Hıristiyan oluyor.

Adam Mason localarını kapatıyor, ama Mason oluyor. Bursa’da iki kız çocuğu Hıristiyan oldu diye Bursa’daki koleji kapatmış adamdır Mustafa Kemal Atatürk.

“(Atatürk) İktidara istikbal gelmez ‘Kuran’ı güncelleyelim’ demedi. ‘14 sene 15 sene evvel İslam’ın hükümlerini uygulayamayız’ demedi. ‘Bunu güncellememiz lazım’ demedi. Ne Diye konuştu biliyor musunuz? ‘Elmalılı Hamdi Yazır bey lütfen Kuran’ı Kerim’i Türkçe’ye çeviri et.”

“ASLINDA ATATÜRK’Ü ÇOK SEVEN BİRİSİ DEĞİLİM”

Söz konusu video için, Cumhurbaşkanı ve ak parti genel Başkanı Erdoğan’ın 2018 seneninde tartışmalara neden var olan “İslam’ın güncellenmesi gerekiyor” sözlerine de göndermede bulunulduğu yorumları yapılması üzerine, Bayraktar yasamsal medya hesabından mevzu hakkinda tertemiz tek paylaşımda bulundu.

Bayraktar şu ifadeleri kullandı: “Atatürk’ü tanıtmaya çalışan tek evvelki twitimle, netlikle hiç kimseye tek gönderme yapmadım. Aslında Atatürk’ü çok seven birisi değilim, ama her ülkemiz vatandaşının Atatürk’e saygı duyması gerektiğini vurgulamak istedim.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.