Ertuğrul Sağlam'dan sert tepki: Temiz kalabilmek şampiyonluktan daha değerli!-haberi

TFF 1. Lig’in 34. haftasında Adanaspor’u 2-0 yenebilen Yılport Samsunspor’da teknik patron Ertuğrul Sağlam, “İnşallah evvel Altınordu ile oynayacağımız maçları iyi oynayıp, dahada ardindan da play-off finalinde iyi tek performans alana koyarak, Süper Lig’e çıkacağız.” dedi. Sağlam, mücadelenin derhal peşinden düzen eden medya toplantısında, mücadelesi kazanmanın ve 70 puana erişmenin kendileri amaciyla mühim olduğunu ifade etti.

Kendileriyle aynı puanı bulunan Adana Demirspor ve GZT Giresunspor’un averajla Süper Lig’e çıktığını hatırladan Sağlam, şöyle konuştu:

“Biz de Süper Lig hayalimizi 25 Mayıs’a civarindan ertelemek zorunda kaldık. Oyuncularımıza da söyledim. Aldığımız nokta 70. Bir hayli insana göre başarısız görünüyoruz ama ligi şampiyon bitirenle de aynı puandayız. Dolayısıyla başarısızız diyemeyiz. Yalnızca bu erken itibarıyla Süper Lig’e çıkamadık. bendeniz oyuncularımıza, başkanımıza, yönetimimize ve taraftarımıza sonuna civarindan inanıyorum ve güveniyorum. Onlar da inansınlar. Bu takım Allah’ın izniyle Süper Lig’e çıkacak.”

Yarından bu yana bugünün etkilerini üzerlerinden atacaklarını belirten Sağlam, şunları kaydetti:

“İnşallah evvel Altınordu ile oynayacağımız maçları iyi oynayıp, dahada ardindan da play-off finalinde iyi tek performans alana koyarak Süper Lig’e çıkacağız. bendeniz bunun için içtenlikle inanıyorum. nihayet vakitte futbol yerine yaşananları iyi ülkem dogruluk etmiyor. Bu futbol düzeninde, kirlenmiş futbol düzeninde temiz kalabilmek de aslında şampiyonluktan dahada değerli. Biz Allah’a şükür bunu yaptık. temiz dürüst tek şekilde maçlarımızı oynadık ve nihayetinde alana çıkan neticeye rıza gösterdik. Allah’ın izniyle bundan sonraki zamani çok iyi geçirip, Samsunspor’u Süper Lig’e çıkaracağız. bunun için içtenlikle inanıyorum.” (AA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir