Ermenistan’da 5.3 büyüklüğünde deprem! Sınır illerden de hissedildi-haberi

Ermenistan’ın Shirak şehiri yakınlarında saat 21.25’te 5,3 büyüklüğünde tek zerzele alana geldi. zerzele Kars, Artvin, Ardahan ve Iğdır’dan da hissedildi. Depremin derhal peşinden aynı bölgede, saat 21.28’de 3,9 büyüklüğünde 2. tek zerzele dahada oldu.

AFAD tarafından yapılan izahta şu ifadeler kullanıldı:

* Ermenistan’da alana gelen 5,3 büyüklüğündeki zerzele sonrası, zerzele üssüne en yakın ilçemiz Kars’ın Akyaka kazasi olup, vakit itibarıyla, menfi tek ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Gelişmeleri takip ediyoruz.

“TEDİRGİN OLDUK”

Ermenistan’da alana gelen 5.3 büyüklüğündeki zerzele sonrası, zerzele üssüne en yakın kaza Kars’ın Akyaka kazasi olurken, zerzele Kars’ta da hissedildi.

Evlerinde oturan vatandaşlar zerzele olunca sokaklara çıktı. Avizelerin sallandığını belirten vatandaşlar, “Avizeler sallandı. Birazda endiseli olduk. Ondan ardindan dışarı çıktık” dedi.

Van depremini yaşadığını belirten vatandaş, “Van depremini yaşadık ya 7.2’yi baya tek salladı. Lambalar oynadıktan ardindan kendimizi dışarı attık” diye konuştu.

Öte istikametten dışarı çıkan vatandaşlar korkudan hanelerine girmeyerek soğukta bekliyor. Öte istikametten AFAD ekipleri kent genelinde tarama yağıyor.

Kars Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “Ermenistan’da alana gelen ve ilimizde de hissedilen 5.3 büyüklüğündeki depremle alakalı olarak kent genelinde şu anne civarindan rastgele tek menfi durum tespit edilmemiş olup araştırmalarımız ayni ritimde devam etmektedir. bütün hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” denildi.

IĞDIR VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Iğdır Valiliği alana gelen zerzele ile alakalı tek İzah yaptı. Yapılan izahta şöyle denildi:

“Iğdır’ımızda da hissedilen Ermenistan merkezli zerzele ile alakalı olarak alakalı birimlerimize ulaşan rastgele tek menfi durum bulunmamaktadır. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz. bütün hemşehrilerimize geçmiş olsun” (İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.