Ermenistan Başbakanı Paşinyan’a asker yakınından soğuk duş: Mezara çiçek bırakmasını engelledi-haberi

Azerbaycan tarafından hezimete uğrayan Ermenistan‘ın Başbakanı Nikol Paşinyan’a hiddet ve reaksiyon dinmiyor. Paşinyan, ülkenin Vayots Dzor bölgesindeki Getap kasabasını ziyaret etti. Dağlık Karabağ savaşında can veren tek Ermeni askerinin kabrine çiçek bırakmak istek eden Paşinyan’a askerin ağabeyi evvel reaksiyon gösterdi, dahada ardindan da kabre çiçek bırakılmasını engelledi.

“BUNA HAKKIM VAR, SİZE İZİN VERMİYORUM”

O anlar amatör kamera ile kayda alındı. Görüntülerde, Paşinyan’ın çiçek bırakmak amaciyla kabre yaklaştığı görüldü. Askerin ağabeyi ise “Bu benim kardeşimin mezarı. bunun için hakkım var ve size destur vermiyorum. Gidin” dedi

“KİMSE BİZE destek ETMEDİ”

Paşinyan’ın beraberinde ziyareti gerçekleştiren yetkililer, asker yakını inandirma etmeye çalıştı ama başarılı olamadı. mahalli medyada çıkan habere göre asker yakını Paşinyan’a öfkelenerek, “Hiçbir görevli kardeşimin bedenini bulmak amaciyla muavin olmadı, aksine bu çabalarımıza müdahale ettiler” dediğini aktardı.

KİLİSE PAPAZI için DA KOVULMUŞTU

Öte yandan, Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak amaciyla başlattığı Karabağ operasyonunun derhal peşinden Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, geçen sene Aralık ayında evvel kez halkla yüzleşmişti. Paşinyan, kilisede can veren askerleri amaciyla düzen eden dini merasim esnasında papaza elini uzattı. Papaz, Paşinyan’a reaksiyon göstererek elini vermedi, ardindan da kapıyı göstererek çıkmasını istemişti.

BU AY SONU İSTİFA EDECEK

Paşinyan, acele seçimlerin önünü açmak amaciyla nisanın nihayet on bugünü içinde görevinden istifa edeceğini açıklamıştı. Paşinyan, Azerbaycan’ın işgal altındaki topraklarını kurtarmak amaciyla başlattığı Karabağ operasyonunda kaybetmesi sonrasında Rusya’nın aracılık ettiği ateşkesi onayladığı amaciyla geçen sene Kasım ayından beri istifa etmeye çağrılıyordu.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı

Yayım tarihi
Dünya olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir