Erken seçim isteyen muhalefete Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yanıt: Erken seçimin tarihi belli, Haziran 2023-haberi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Hatay Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı’nda konuştu. Muhalefetin sık sık dile getirdiği acele seçenek çağrılarına Cumhurbaşkanı Erdoğan dikkat çeken tek çıkışla cevap verdi.

“BOŞUNA ÇABALAMAYIN ZAMANINDA OLACAK”

Erken seçimle alakalı tarihin net olduğunu belirten Erdoğan, “Önümüzde 2023 seçimleri var. Sizlerden 2023 seçimlerine civarindan tek bir gününüzü dahi boş bırakmadan gece gündüz çalışmanızı istiyorum. Yatıyorlar, kalkıyorlar ‘erken seçim’ diyorlar. Boşuna çabalamayın seçimler vaktinde olacak. acele seçimin tarihi belli, Haziran 2023. Gençler şunu unutmayın; 20 sene öncesinin Türkiye’si ile veyahut Hatay’ı ile bugünün Hatay’ı karşılaştırdığınızda, bugünkü gençler bilmez. Onlara anlatacaksınız. Z kuşağı filan diyorlar ya bunlara anlatacaksınız, bilmezler. Onlara bunları hatırlatacaksınız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

“Gelecek nesillere dahada hatri sayilir büyüklükte tek kuvvetli tek ülkemiz bırakabilmek amaciyla her birimizin bu kutsal davanın neferi olduğunu benimsemeliyiz. AK Parti’yi millet kurmuştur. anne kademe, kadın kollarımız ve gençlik kollarımız tek aradayız. Hedefimiz evvel bu ülkenin 84 milyon vatandaşının her birinin gönlünü fethetmektir. Vaktimizi ve enerjimizi Yalnızca bu doğrultudaki çalışmalarımızı dahada iyi getirmek amaciyla çalışacağız. En mühim görev teşkilatlarımıza düşüyor. Her saldırının hedefinde AK Parti’nin olması boşuna değildir. ülkemiz ile AK Parti’nin kaderi Sanki bütünleşmiştir. Türkiye’yi seven AK Parti’yi seviyor, Türkiye’den nefret eden bizden de nefret ediyor. Hep çok durduk ve çok durmaya da ayni ritimde devam edeceğiz. Milletimiz bu ülkede kimin ne olduğunu, neyi ne amaciyla yaptığını gayet iyi biliyor. Biz birbirimize sevgimizi, saygımızı kaybetmezsek bunların hiçbiri netice vermez. Hatay’ın tek dayanışma sergileyeceğine inanıyorum.

“GECE GÜNDÜZ ÇALIŞMANIZI İSTİYORUZ”

Türkiye’nin yaşadığı 19 sene içinde 15 seçimin her biri kendisinin içinde ehemmiyete sahiptir. Şimdi önümüzde 2023 seçimleri var. Bu seçimler 19 sene derhal peşinden ülkemizin geldiği seviyeyi 2053 vizyonuna taşıyacak en ağırbaşlı virajı kapsıyor. Gece gündüz çalışmanızı istiyoruz. Hatay’la birlikte ülkemizin tamamında her haneye mutlaka, tekrar tekrar gireceğiz. Gittiğimiz her yerde güler yüzümüzle kazanmadık gönül bırakmayacağız. Bizde ne olacak? Tevazu… Bize gurur, böbür yakışmaz… Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, adalette, emniyette, enerjide, tarımda yaptıklarımızı anlatacağız. Bunların yalandan başka vizyonları yok. Gençlerimizi gelecekleri ve hayalleri ile alakalı destek sağlayacak tek partinin AK Parti olduğuna inandirma edeceğiz. Gezi’de mesele nasıl ağaç değilse, 15 Temmuz’da nasıl mesele ülkemiz değilse, bugünkü saldırıların da emelinin hakikat arayışı olmadığını milletimize anlatacağız.

“SAVAŞ AY’IN PROGRAMINI TEŞKİLATA İZLETİN”

Ülkemizle alakalı heveslerini gizleme gereği, özellikle sağlık, bunların hayatında bunun benzeri tek şey var mı? Bu zatın SSK’nın başında olduğu zamanlar harp Ay’ın programındaki Bay Kemal’in programını bütün örgüte izletin, görsünler. Gençler bunu bilsinler. Şimdiyse hastanelerimiz nasıl, bunu da görsünler. Bakın şu anda sevgili kardeşlerim, dünyanın ayrım yerlerinde Avrupa’nın en gelişmiş ülkeleri aşı var ya, bu aşıyı ücretli yaptırıyor biliyor musunuz? Ücret alıyor, ücret. İngiltere’de 100 sterlin benzeri rakamla ücret alınıyor. Bizde bunun benzeri tek şey yok… AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak milletin gücünü cümle aleme göstermemiz şarttır. size güveniyorum.”

Kaynak: Anadolu ajansı / Burcu Çalık Göçümlü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir