Ergin Ataman: Şampiyonluğu hak ediyoruz-haberi

2021 Euroleague’de Anadolu Efes sezona iyi başlamamıştı. Eksikler vardı ve pandemi zamani arzu eder istemez takımı yıpratmıştı. ama 2020’de alana konan performans ve Anadolu Efes’in potansiyeli herkesin beklentisiydi. ama her şeye karşın krizle başlayan sezon Final-Four başarısıyla tamamlandı. özellikle de 2. yarıda yakalanan müthiş çıkış, Lacivert-Beyazlılar’ı tekrar şampiyonluk adayları arasına soktu. Real Madrid’le oynanan Play-Off serisinin evvel iki maçında da tuttuğunu koparan tek Anadolu Efes vardı. 

‘Sonunda kazanmanın yolunu bulduk’

Ancak coach Laso ve öğrencileri, serinin bu civarindan basit bitmeyeceğini deplasmandaki iki mücadelede gösterdi. doğal Efes’in perişan oyunu da üstüne ek edince seri 5. karşılaşmaya uzadı. Sinan Erdem’de oynanan yazgı maçında, bütün aksiliklere karşın yengi Anadolu Efes’in oldu… Temsilcimiz üst üstüne 2, toplamda 4. sefer Final-Four biletini cebine koydu. deneyimli antrenör Ergin Ataman vaziyeti şu sözlerle değerlendirdi: ” Onlarla eşleştiğimizde çok güç olacağını biliyordum. Çok deneyimli oyuncuları ve coahları var. Katiyen vazgeçmediler, devamlı savaştılar. Katiyen pes etmediler. Ama biz nihayetinde kazanmanın yolunu bulduk. Final Four’u oynayacağız. nihayet iki senede dogruluk ettiğimizi düşündüğümüz şampiyonluk amaciyla savaşacağız. Oyuncularım yerine çok mutluyum ve onlarla gurur duyuyorum.”  

Aydın Örs’ten gelen destek mesajı

Ataman ayrıca, tek müddettir hastanede rehabilitasyon gören hocası Aydın Örs’ten nihayet mücadele öncesi tek ileti aldığını anlatarak, “Bana, ’Ergin siz dogruluk ediyorsunuz. bendeniz sana inanıyorum, kazanacaksınız. Benimle de yakından ilgileniyorsun, biliyorum. bütün kalbimle seni destekliyorum.’ şeklinde tek ileti gönderdi. kıymetli hocam Aydın Örs iki vakit evvel normal odaya çıktı. Ondan aldığım ileti beni çok duygulandırdı. Kendisine tek sefer dahada teşekkür ediyorum, geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kendisine ’Sevgili hocam biz Türk antrenörlerinin dahada çok işi var. Hep birlikte dahada çok başarılar kazanacağız.’ dedim.” şeklinde görüş belirtti.

Gizli kahraman Simon

Euroleague’in dahada başında Simon, başka oyunculara oranla sezona çok formda başlamıştı. Larkin’in yokluğunda da her vakitki benzeri ‘görev adam’ rolünü iki katı üstlenmişti. Takım tamamlanınca tekrar saklı kahraman olarak kalsa da en ağırbaşlı anlarda alana çıktı. Real Madrid serisine müthiş tek ‘son’ yazdı. mücadelenin bitiş bölümünde attığı üçlükle Real Madrid’in fişini çeken ad olmayı başardı. 

Türk takımları üst üstüne 7 senedir Final-Four’da

Euroleague’de Türk takımlarının Final-Four serisi Anadolu Efes’in başarısıyla ayni ritimde devam etti. Türk takımları böylelikle 2015’ten bu yana üst üstüne 7 senedir Final-Four’da yer almayı başardı. Fenerbahçe ve Anadolu Efes, 2019’da evvel kez iki Türk takımı olarak Final-Four’a kalmıştı.

Singleton  tekrar yaptı

Son mücadelenin en mühim ismi, hiç tartışmasız Singleton’dı. nihayet mücadelede 37 dakika sahada var olan Singleton 10’da 8 şut isabetiyle 26 sayı atıp 8 ribaundla ugras etti. ABD’li uzunca 2016’da da Lokomotiv Kuban’ın Barcelona ile oynadığı serinin 5. maçında tekrar mükemmel oynamış ve takımı Kuban’ı da Final-Four’a taşımıştı!

Pablo Laso’yu terlettiler!

Real Madrid serisinin evvel iki maçında alınan huzurlu galibiyetler sonrası, ‘Bu iş acele biter’ demiştik ama tecrübesi çok coach Pablo Laso ve öğrencileri şapkadan Sanki tavşan çıkardı. İspanyol devi nihayet mücadelede da Anadolu Efes’e karabasanı yaşattı. perişan oyunumuza karşın coach Ataman, coach Laso’nun her atağına cevap verdi. Sonuç; yengi bizim oldu.

Efes ruhu herkese işlemiş

‘Anadolu Efes ruhu’ Yalnızca takım oyuncularına değil aynı zamanda teknik ve yönetimsel ekibe öyle tek işlemiş ki, Final-Four sevincini deneyimli masör Suat Kuruçay, Pleiss’e sarılarak göz yaşları içinde kutladı. 

  • Kazımcan Karataş
  • Lens
  • transfer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir