Emrehan Gedikli: Leverkusen taraftarının önünde oynamayı sabırsızlıkla bekliyorum-haberi

Futbola başladığı Bayer Leverkusen’de evvel küçükler derhal peşinden da U15, U16, U17, U18 takımlarında takim formasi giyen Emrehan Gedikli, gösterdiği performansla Almanya U18 ulusal Takımı’na seçildi. Kulübüyle şuurlu sözleşmeye imzasini atan toy forvet, hedeflerini ve A takımla çıktığı evvel maçtaki duygularını Demirören havadis Ajansı’na (DHA) anlattı.

18’inci doğum gününe eşit gelen 25 Nisan 2021 tarihinde Bayer Leverkusen ile şuurlu sözleşmeye imzasini atan Gedikli, “Bayer Leverkusen ile evvel şuurlu sözleşmem Haziran 2022 seneye kadar. Çok mutluyum. Çocukluğumdan beri Leverkusen’de futbol oynuyorum ve A takıma yükselmek hep hayalimdi. Bayer Leverkusen’in bana var olan güvenini boşa çıkarmamak amaciyla çok çalışacağım ve ugras edeceğim” dedi.

“HİÇBİR düş İMKANSIZ DEĞİL”

UEFA Avrupa Ligi’nde Bayer Leverkusen’in İsrail’in Hapoel Beer-Sheva ekibiyle oynadığı karşılaşmada 80’inci dakikada Karim Bellarabi’nin adina oyuna dahil olarak evvel kez A takım formasını giyen Emrehan Gedikli, “A takımla çıktığım evvel mücadelede yaşadığım duygu, çok iyi tek duyguydu, inanılmaz tek duyguydu. 10-15 senedir Zati bu takımın forması altında oynuyorum. İnşallah tek vakit bu formayla A takım amaciyla alana çıkarım diye kendime amaç koymuştum. Allah’a şükür bu bana kismet oldu. Bu da bana hiçbir hayalin imkansız olmadığını gösterdi” şeklinde konuştu.

“O GÜN HEPİMİZ ÇOK HEYECANLIYDIK”

Gedikli, A takımla çıktığı evvel maçında ailesiyle yaşadığı duyguları şöyle anlattı:

“Ailem her vakit beni desteklemiştir. Her vakit benim amaciyla mümkün olanın en iyi olanini yapmaya çaba ediyorlar. bu sebeple onlara hayat boyu minnettar olacağım. İlk maçıma çıktığımda bütün ailem bizim hanede toplanıp mücadelesi izlemiş. Hocam beni ısınmaya yolladığında hanede her biri hevesle oyuna alınmamı beklemiş. Oyuncu farklığı amaciyla çağrıldığımda, her biri bunca sene birlikte beklediğimiz hatıran mutluluğunu yaşayıp mutluluk gözyaşları akıtmış. mücadeleden ardindan beni görüntülü aradılar, her biri tebriklerini iletip ne civarindan mutluluk dolu olduğunu ifade etti. Ailemin gurur dolu bakışları beni çok hoşnut etti. Onlar her vakit her şeyin en iyisine layık. İlk şuurlu sözleşmemi imzalamaya da Zati ailece gitmiştik. O vakit Sahiden her birimiz çok heyecanlıydık, imzasini sonrası da tek öylesine sevinçli. Allah bizi Her vakit tek arada tutup mutluluk dolu olmayı kismet etsin inşallah.”

“BÜYÜK TARAFTARIN ÖNÜNDE OYNAMAYI SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM”

“Bundan sonraki hedefim, Bayer Leverkusen’in kalıcı tek parçası olmak. dahada çok oynayıp A takımla evvel golümü atmak istiyorum” diye sözlerini sürdüren Emrehan Gedikli, taraftarla buluşmak amaciyla sabırsızlandığını dile getirdi. Gedikli, şunları kaydetti:

“Pandemi sürecinde başından beri A takımla antrenmanlara çıktığım amaciyla idmanlarımı normal şekilde sürdürebiliyorum. Pandemi döneminde kimi idmana çıkamayan arkadaşlar oldu. İdmanlardan art kalmadığım amaciyla mutluyum. Umarım Bir hayli yakın vakitte her şey yoluna girer ve her birimiz normal düzene art döneriz. Daha Bayer Leverkusen’in hatri sayilir büyüklükte taraftarının önünde alana çıkamadım. Sabırsızlıkla o anı bekliyorum. Allah’ın izniyle hep birlikte iyi ve başarılı günleri göreceğimize inanıyorum.”

Temel ELCİVAN/DUISBURG (Almanya), (DHA)

  • Bundesliga

Yayım tarihi
Spor olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir