Emre Belözoğlu’nun lisansı kulübede olmasına yetiyor mu? Merak edilen soru yanıt buldu-haberi

Fenerbahçe’de teknik patron Erol Bulut ile yolların ayrılmasının derhal peşinden teknik sorumlu olarak Emre Belözoğlu göreve getirildi. Sarı-lacivertli ekipte sportif direktörlük görevinde bulunan buyruğa Belözoğlu, sezonun sonuna civarindan takımın başında yer alacak.

PRO-LİSANS SAHİBİ

Futbolculuk kariyeri ayni ritimde devam ederken evvel UEFA B sonrasında ise UEFA A lisans kurslarını bitiren buyruğa Belözoğlu, pro-lisans sahibi oldu. Yarından bu yana takıma idman yaptırmaya başlayacak var olan buyruğa Belözoğlu, geçtiğimiz sezon futbolcu olarak sözleşmesi ayni ritimde devam ettiği amaciyla takımın başına getirilememişti.

AURELİO VE VOLKAN’LA YOLA ayni ritimde devam EDİLECEK

Fenerbahçe’de Ersun Yanal ile yollar ayrıldıktan ardindan takım Tahir Karapınar’a emanet edilmişti. Bu dönemde bütün kararları buyruğa Belözoğlu alırken alan içinde futbolcu yedek kulübesinde ise teknik erkek edası ile devinim ediyordu. Bu sefer önünde tek engel kalmayan buyruğa Belözoğlu, ligin art kalanında takımı alana sürecek. Öte istikametten Erol Bulut’un yanı sıra ekibi ile de yollar ayrımına gidilirken Mehmet Aurelio, Volkan Demirel benzeri sarı-lacivertli formayı dahada evvel terleten isimlerle yola ayni ritimde devam edilecek.

PRO-LİSANS NEDİR?

UEFA Pro-Lisans, Avrupa futbolunun resmi yönetim organı var olan UEFA’nın antrenörlük lisansıdır. Lisans, var maksimum antrenörlük sertifikasyonudur ve sırasıyla UEFA’nın ‘B’ ve ‘A’ lisanslarının elde edilmesi neticeninde kazanılır. tek Avrupa ülkesinin lig sisteminin en üst düzeyinde tek futbol kulübünü 12 haftadan çok yönetmek istek eden antrenörler amaciyla UEFA Pro Lisansı istek edilmektedir.

Kaynak: Demirören havadis Ajansı / Mustafa AKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir